Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

d.d.com: fotografta görünen 'Saray Nedimesi'  7'nci elden düşme olmasına rağmen Özenle kullanıldığından, hala 120 bin kilometrede olup; diferansiyel, şanzıman, Tork -hp-kw- aksamları, Kaportaları yerli yerindedir, balata ve Oturakları da elden geçirilmiş olup, Kelepir fiyatına Satılıktır.
'SABAH' yapılan müracatlar kabul edilecektir.   Not; 'deneme sürüşü' için izin vermiyoruz, garantisi 'Saray'dır çünkü.  d.d.com-

 

 

Sabah yazarı: Dilek Güngör/ Fatih'te intihar eden dört kardeşten biri 4 bin TL'nin üzerinde maaş alıyordu...
 
Sabah yazarı Dilek Güngör, İstanbul Fatih'te intihar eden dört kardeşe değindiği bugünkü yazısında, intihar olayından 'infial yaratılmaya çalışıldığını' öne sürdü ve intihar eden kardeşlerden birinin maaşının 4 bin TL'nin üzerinde olduğunu söyledi.
 
Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör;
 
 'Bir şeyleri kaşımaya çalışıyorlar' başlıklı bugünkü yazısında İstanbul Fatih'te intihar eden 4 kardeşe değindi. 
 
"Olay olduğu günden itibaren bir algı başlatıldı" diyen Güngör, yaratıldığını iddia ettiği algıya ise 'BBC Türkçe tarafından önderlik edildiğini' öne sürdü. 
 
Güngör, "Daha intiharın nasıl olduğu bile bilinmezken, mahalle bakkalına borçlarını ve BEDAŞ'a elektrik faturalarını ödeyemediklerini belirterek, 4 kardeşin yoksulluktan öldüğüne dair haberler servis ettiler" ifadelerini kullandı.
 

"Belli ki birileri bir şeyleri karıştırmaya çalışıyor" diyen Güngör'ün yazısının ilgili kısmı şu şekilde:
 
"Tabii, BBC topa girer de Cumhuriyet'i Birgün'ü durur mu! Sosyal medyadaki 'etki ajanları' devreye sokulmaz mı?
 
Hemen 'Susmayın' hasthagleri açıldı. İyi Parti, CHP üzerine atladı. Halkevleri eyleme çıktı.
 
Belli ki, birileri bir şeyleri kaşımaya çalışıyor.
 
Hatırlayın… Mayıs ayında köprüde arabasını yakıp denize atlayan adamın da maddi sıkıntıdan intihar ettiğini yaydılar.
 
(dünkü haberler; 'Dört kardeşin intiharını aile dostları anlattı: 'Yeşil kart çıkartın' dedim kabul etmediler, onlar onurlu insanlardı'.. https://tr.sputniknews.com/columnists/201911061040571184-dort-kardesin-intiharini-aile-dostlari-anlatti-yesil-kart-cikartin-dedim-kabul-etmediler-onlar/  d.d.com)
 
Sonra adamın eşiyle sorunları olduğu ortaya çıktı. Bana kalırsa, toplumda infial yaratmak için her yol deneniyor!
 
Neyse konuya geri dönersem… Elimde SGK bilgileri var. O bilgiler, 4 kardeşi intihara sürükleyen nedenin yoksulluktan öte bir durum olduğunu gösteriyor. Zira, Oya Yetişkin'in Temmuz 2019 itibarıyla Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ndeki prime dayalı esas kazancı 5.800 TL (yani net maaşı 4.000 TL'nin üzerinde)…
 
Kamuran Yetişkin de her ay devletten 800 TL yetim aylığı alıyor. Yaşar Yetişkin'in 1.5 yıl önce SGK kaydı var. Ondan sonra part time işlerde çalıştığı için sosyal güvenlik kaydı bulunmuyor. Ama ne hikmetse, Oya Yetişkin 2 ay önce üniversiteden kendi isteğiyle ücretsiz izne ayrılıyor."
 
08 kasım 2019-sputnik
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.