Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

haber/ Emniyet'ten Taksim'deki kadın eylemine Gazlı Müdahaleye ilişkin açıklama 
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ndeGPolis, kadınlara göz yaşartıcı Gaz ve Plastik Mermiyle saldırmıştı... (bu topraklarda TC gibi devşirme, Soykırımcı, aşağılık, azılı faşist TC varken, türklerin de başka yerde 'işgalci' aramasına gerek yok!  d.d.com)
 
 
© AFP 2019/ BULENT KILIC
TÜRKİYE
 
Emniyet'ten, İstanbul'da kadınların 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü eylemine yapılan polis müdahalesi hakkında açıklama yapıldı.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü'nden (EGM), Taksim'de kadınlar tarafından gerçekleştirilen 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü eylemine yapılan polis müdahalesi hakkında bir açıklama yapıldı.
 
"Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında düzenlenen eylem ve etkinliklere ilişkin bilgi verilen açıklamada, 81 ilde 29 bin 749 kişinin katılımıyla düzenlenen 282 eylem/etkinliklerin (basın açıklaması, yürüyüş, tiyatro gösterimi, stant açma, bildiri dağıtma gibi) normal olarak sona erdiği belirtildi.
 
Etkinliklerin katılım sayısı yüzde 25 arttı
 
Katılım sayısının bir önceki yıla göre, 23 bin 767'den 29 bin 749'a yükselerek yüzde 25, eylem/etkinlik sayısının ise 216'dan 282'ye çıkarak, yüzde 30.5 arttığı kaydedildi.
 
(foto,Taksim - 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü)
 
İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde Taksim Tünel'den başlayan yaklaşık 100 metre mesafede, bir önceki yıl 1200 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen kutlamaların, bu yıl 2 bin 500 kişinin iştirakiyle normal olarak sona erdiğidevil aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
"Mevcut polis barikatının üstüne gelerek, içlerinde marjinal grupların ve LGBTİ'nin de yer aldığı 50 kişilik grubun dağılmaları yönünde ikazda bulunulmuştur. Alandan ayrılmak istemeyen grubun mukavemete devam etmesi üzerine, yere doğru göz yaşartıcı gaz atılarak (orantılı güç kullanılarak) grup alandan uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili herhangi bir yakalama/gözaltı yapılmamıştır."
 
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde polis, kadınlara göz yaşartıcı gaz ve plastik mermiyle müdahale etmişti.
 
27 kasım 2019-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.