Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

d.d.com; Diyarbekir gençliği, ne zaman sahaya inip, Şefsiz, Seroksuz, 'sokak insiyatifleri' oluşturacak?
Bu faşist çetelerin TC ile elele oynadıkları 'Savaş Oyunları' ile, Önce,4 bin 500 Köyümüz boşatıldı, sonra sıra Şehirlerimize geldi, Onlarca Şehir ve Kasabamız Yakıldı, Yıkıldı Köye çevrildi... Vahşet bununla da sınırlı kalmadı.. Onbinlerce Çocuğumuz kaçırılıp katledildi.. Bu faşist çeteler karşılarında 'Muhalefet-Güç' görmedikce, TC ile elele Kürdistan'ı boşaltmaya devam edecek... d.d.com-

 

 

haber/ TC uzantısı HDP önünde Annelerin Eylemi 199'uncu günün de; aile sayısı 133 oldu
 
TC uzantısı HDP/PKK tarafından kaçırılan çocuklarını geri almak için eylem yapan aile sayısı 199'uncu günde, 2015'te kaçırılan oğlu Muhammet Furkan (20) için kucağında 2 yaşındaki kızı Hacer ile birlikte Muş'tan gelen Muazzez Yıldız'la birlikte 133 oldu.
 
2015 yılında lise 2'nci sınıfta okuduğu sırada kaçırılan oğlu Muhammet Furkan için Muş'un Bulanık ilçesinden 2 yaşındaki kızı Hacer ile birlikte gelen Muazzez Yıldız, Kontra HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önündeki oturma eylemine katıldı.
 
6 çocuğunun olduğunu anlatan Muazzez Yıldız, Muhammet Furkan'ın evin tek erkek çocuğu olduğunu söyledi.
 
Oğlu Muhammet Furkan'a çağrıda bulunan Yıldız, şunları söyledi:
 
"Oğlum 2015 yılında 2 Haziran Salı günü sabah erkenden okula gitti. Lise 2'nci sınıfa gidiyordu. Akşam öğrendik kaybolduğunu. O zamandan beri hiçbir haber alamıyoruz. Oğlum eğer beni görüyorsan dön gel. Biz seni çok merak ediyoruz. Gece gündüz senin yolunu gözlüyoruz. Kız kardeşlerinin psikolojileri bozuldu. Kız kardeşin okulu terk etti, kardeşim yok diye. 
 
Biz hepimiz senin dönmeni bekliyoruz. Sen çok ümit vermiştin bize. 'Anne ben evleneceğim, yuva kuracağım, ben kız kardeşlerime sahip çıkacağım' demiştin. Onlar senden sonra sanki sahipsiz gibi.
 
Ben çalışacak bir insan değilim, bilim insanı olacağım diyordun. Bize de yazık sana da. Bu 5 yıl sanki bize 50 yıl oldu.

 
Bizim ömrümüzden ömür gitti. Gece gündüz seni bekliyoruz oğlum, isteğimiz o, senin gelişin ve senin olman. İnşallah gelirsin."
..........................
 
(foto, MİT'in eniği Selahattin  Demirtaş, kendi mahkemesinde 'Hendekleri' kazma işini  de, diğer TÜM şeyleri de, Hükümetin isteği-bilgisi ve İzniyle Yaptık, diyor açık açık... d.d.com)
 

Diyarbekir'de  oturan Mehmet Akar, geçen yıl 21 Ağustos tarihinde ortadan kayboldu. 
Akar'ın annesi Hacire Akar, bir gün sonra HDP Diyarbakır il binası önüne geldi.
 
Oğlunun HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığını söyleyen Hacire Akar, il binası önünde oturma eylemi başlattı. 
 
Eylemin 3'üncü gününde Mehmet Akar, ortaya çıktı. Mehmet Akar, mahkemece ev hapsiyle cezalandırıldı. Oğluna kavuşup, eylemine son veren Hacire Akar, çocukları kayıp annelere de çağrıda bulundu. 
 
Hacire Akar'ın çocuğuna kavuşması, çocukları HDP/PKK kontraları tarafından kaçırılan aileler için umut oldu.
 
Akar'ın çağrısıyla harekete geçen çocukları kayıp aileler, 3 Eylül'den itibaren HDP binası önünde oturma eylemine başlamıştı....
 
19 mart 2020- ajanslar-derleme-düzenleme bize ait... d.d.com-

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.