Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

AB'nin, Corona salgını nedeniyle yapılan insan ölümleri, salgının nasıl önlenebileceği tartışmalarına, insan oldukları kabul edilmiyor olacak ki, mülteciler dahil edilmiyor. (Şair, demişti, de mi? 'lan gardaş bu nasıl yara, kanar her yerimden...' diye. foto, İdlib, Kürdler.. 2.foto, Avrupa kapısında Mülteciler.d.d.com)

 

 

“Uzmanlar Konseyi”, Yunan mülteci kamplarının derhal Boşaltılmasını istedi
 
Corona salgını nedeniyle yapılan insan ölümleri, salgının nasıl önlenebileceği tartışmalarına, insan oldukları kabul edilmiyor olacak ki, mülteciler dahil edilmiyor.
 
Haftalar sonra Entegrasyon ve Göç Uzmanları Konseyi’nden, Corona salgını nedeniyle Yunan adalarındaki mülteci kamplarının derhal boşaltılmasını isteyen bir açıklama geldi.
 
“İnsani bir felaketin eli kulağında” olduğu uyarısı yapılan Konsey raporunda, kamplardaki koşulların hijyenik ve tıbbi açıdan felaket olduğu belirtildi. 
 
Konsey başkanı Bendel, Alman hükümetinden aşırı kalabalık kamplardan daha önce vaat edilenden daha fazla mülteci almasını istedi.
Buna ek olarak, Avrupa ortak mülteci sistemi reform projesi tartışmalarının Corona salgını tartışmalarının gölgesinde kaldığına dikkat çekildi.
 
31 mart 2020-radyo kassel

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.