Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Avrupa Barolar Birliği, adil yargılanma hakkı için girdiği ölüm orucunda hayatını kaybeden Avukat Ebru Timtik'e insan Hakları ödülü verdi...

(Halim Kar; bu çocuk, her yerde 'Halkı Savunan bir Amazon'du, TC'nin korkulu Rüyası haline gelmişti; ve adeta TC'yi sevindirmek istercesine, -ve sanki 'adalet' TC'de ilk kez Yok edilmiş gibi, bu bahane ile-  bu insanımız Ölüme Yollandı, 'ölüm oruçları' karanlık birilerinin ellerinde...

 

 

'Gerçek devrimcileri yok Etmenin' aracı haline getirildi,
 
1996, 2000'li yıllarda yapılan Şaibeli 'ölüm oruçlarını' bu toplum unutmadı!.
 
Bu çocuk, hala bir yaradır içimizde, unutmadık!
 
Bu karanlık ve kanlı oyunları durdurmak için, bir kez daha;
 
Ölüm Oruçlarına; HAYIR! diyoruz! Halim Kar-
...............
 
Ebru Timtik'e Avrupa'dan ödül
 
1 milyon avukatı temsil eden Avrupa Barolar Birliği Konseyi’nin (CCBE) bu yılki İnsan Hakları Ödülü, ölüm orucunda hayatını kaybeden avukat Ebru Timtik’e verildi.
 
Ödüle, Timtik ile birlikte ayrıca, hapiste tutulan yedi Mısırlı avukata verildi.
 
Bugün çevrimiçi düzenlenen ödül töreninde Timtik’in öldülünü, kendisi de ölüm orucuna girmiş olan olan arkadaşı Avukat Aytaç Ünsal aldı.
 
(foto, Ebru Timtik..)
 
AYTAÇ ÜNSAL: EBRU ADALET MÜCADELESİNDE YAŞAYACAK
 
Ödül töreninde bir konuşma yapan Aytaç Ünsal;
“Ebru çok iyi bir avukattı. Ebru meslektaşımdı ve arkadaşımdı. Ölüm orucunda aylar süren uzun bir yolculuğu da birlikte katettik. Açlığı paylaştık. Fakat açlığımız yiyeceklere değildi. Biz adalete açtık. Ölüm orucunun sonunda Ebru’yu fiziki olarak kaybettik. Fakat altını çizmek istiyorum Ebru bugün burada. Şu an benimle. Ve her zaman halkların adil yargılanma hakkı ve adalet mücadelesinde yaşayacak” dedi.
 
Aytaç konuşmasına şöyle devam etti:
“Bildiğiniz gibi halkların temel hakları ve adil yargılanma hakları saldırı altında. Hem de sadece Türkiye’de değil tüm dünyada durum böyle. Avukatlığın temeli, özü ise hak savunuculuğudur. Bütün kanuni yolların kapandığı yerde halkı ve haklarımızı savunmaya devam etmektir. Ebru hepimize bunu gösterdi. O, bu ideallere sahip avukatların pratiğinde yaşamaya devam edecek. Bizimle dayanışma da gösterdiğiniz emekleriniz ve bu özel ödül için teşekkür ederim.”
 
Bu arada, Av. Aytaç Ünsal’ın, “Adil yargılanma” talebi ile 215 gün sürdürdüğü ölüm orucu sonrası tedavisi de devam ediyor.
 
Armutlu’daki Direniş Evi’nde tedavisi süren Ünsal, doktor kontrollerinin evde sürdüğünü söyledi.
 
Ünsal ile birlikte “Adil yargılanma” talebiyle ölüm orucu yapan Avukat Ebru Timtik, eyleminin 238’inci gününde yaşamını yitirmişti.
 
Sanatlarını özgürce yapmak için ve tutuklamalara tepki amacıyla ölüm orucu yapan ve  yaşamlarını yitiren Helin Bölek ve İbrahim Gökçek de aynı Direniş Evi’nde eylemlerini sürdürmüştü.
 
28 kasım 2020- ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.