Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Diyarbekir annelerinin dağa kaçırılan çocukları için 'HDP' binası önündeki Eylemine, Kocaeli'den gelen bir Aile daha katıldı... Anne 'Zinnet Cengiz', Kürdçe yaptığı açıklamada... (fotograflar, arşivimiz.. d.d.com)
 
 

Çocukları, CIA/MİT uzantısı HDP/PKK tarafından kaçırılan Diyarbekir annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi, 468'inci gününde sürüyor.
 
Kocaeli'den gelen anne Zinnet Cengiz; 5 yıl önce 18 yaşında iken kandırılarak dağa kaçırılan oğlu Tuncer için eyleme dahil oldu. 
 
Cengiz, Kürtçe yaptığı açıklamada, beş yıldır evlat acısı çektiğini belirterek, eşinin diyaliz hastası olduğu için gelemediğini söyledi. 
 

'Çocuğumu istiyorum. Bu salgına rağmen evladım için geldim.' diyen Cengiz, oğlu için sonuna kadar eylemi sürdüreceğini belirtti. 
 
Adem Cengiz de ağabeyinin 5 yıl önce ablasının düğünü için gittikleri Ağrı'dan dağa kaçırıldığını, ondan hiç haber alamadıklarını kaydetti. 
 
Cengiz, 'HDP, ağabeyimi versin. Bu salgın döneminde Kocaeli'den geldik. 5 yıldır bu acıyı çekiyoruz. Artık yeter. Ağabeyim, nerede isen kaç gel, bütün aile seni çok özledik.' ifadelerini kullandı.
.............
bir başka aile:
 

Van'dan 9 yıl önce 15 yaşında dağa kaçırılan kızı Şeyma Sancar için oturma eylemini sürdüren Nazlı Sancar da eyleme katılımın artmasına sevindiklerini belirtti.
 
Sancar, şöyle konuştu:
 
"Hepimiz, evlatlarımızı HDP'den istiyoruz. Getirsinler, artık dayanacak gücümüz kalmadı. Bütün annelere sesleniyorum. 

Artık yeter korkmasınlar, gelsinler, Evlatlarını HDP'den, PKK'dan istesinler...Evlatlarımız için sonuna kadar buradayız."
..........
bir başka aile:
 

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinden 5 yıl önce 17 yaşında iken kaçırılan kızı Hatice için oturma eylemine devam eden anne Nazime Arslan ise Kürtçe yaptığı konuşmada;
HDP/PKK'nın evladını 5 yıl önce kaçırdığını, 3 yıl önce de eşinin PKK tarafından öldürüldüğünü anlattı.
 
Arslan; "HDP'den kızımı istiyorum. Bütün çocuklar kaçsın, gelsin. Kızımı kaçırdılar, eşimi de öldürdüler. Kızım Hatice neredeysen kaç gel.." diye konuştu.
 
13 aralık 2020-ajanslardan derledik ve güncelledik... d.d.com-

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.