Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Diyarbekir annelerinin kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önünde sürdürdükleri evlat nöbetine iki aile daha katıldı... (d.d.com; hastanelerde yeni Doğan Kürt bebeklerinin Ölümleri, askere giden binlerce Kürt gençlerinin Şaibeli Ölümleri, küçük Kürt Çocuklarını kendi köpekleri olan HDP/PKK'ya kaçırtırıp 'danışıklı savaşa sürerek öldürtmeleri..' açıktır ki çok Yönlü olarak sürdürülen bir 'Kürt Soykırım!' var karşımızda... 

 

'Kürt Soykırımları' ABD köpeklerinin Önderliğinde, çok yönlü olarak sürmekte...
 
Kürdler, ABD kahpesinden ve köpekleri olan 'TC/İran/Moskova-Putin/Irak-Mustafa Kazimi..den uzak durmalıdırlar...
Barzani-Talbani tayfasından Kürdlere fayda gelemez, 'partiler' ve 'örgütler' dışı (bunların hemen hemen hepsi istihbarat örgütlerinin elinde zaten) alternatif örgütlenmeler yaratmak zorundalar.. aksi takdirde, 'sıranın size gelmesini kurbanlık koyunlar gibi bekleyeceksiniz...' 
Şunlara da dikkatinizi çekeyim; 

 

ABD’nin 'Nashville'  kasabasına küçük kürdistan deniyor. Eyletinde Bomalı saldırı: Tarih; 26 aralık 2020- https://www.akittv.com.tr/dunya/haber/33581-abddeki-patlamanin-sebebi-bombali-arac-saldirisiydi

 

Şimdiye kadar Hiç görülmemiş bir Kürt Düşmanlığı? Bunlar hep Tesadüf mü Sizce?

 

Açıktırki ABD köpekleri eli veya kanalıyla yapılıyor bütün bunlar.... her yerde Kürdlerin üzerine köpeği TC’yi sürdüğünü zaten görüyorsunuz, tıpkı Kuzey Kürdistan’ı, Güney Kürdistan’ı ve Şengali, dahası Rojava’yı ne hale soktuklarını gördüğünüz gibi....

 

Gerek Kürdista’ın bütün parçalarında, gerekse de TC’nin Türk... yakasında yıllardır doğruları yansıtan ve radikal bir Muhalfet yürüten Sadece biziz ne yazık ki...

bizi de Şu veya bu Şekilde muhtemelen Virüs bahanesi ile -kendileri öldürür veya öldürtürse kahraman oluruz ya? Mantıkları bu, Yılmaz Güney'i, dünyaca  ünlü boksör Muhammed Ali'yi... hatta, olası açıklamalarını önlemek için; Panama diktatörü NoriegaYı, M.Mursi, Hüsnü Mubarek'i,  Burhan Kuzu'yu.. bile hep bu yöntemle öldürdüler...- ortadan kaldıracaklardır.

Çünkü Sitemizden ve site bana ait olduğu için benden son derece rahatsızlar.. Zaten geldiğimiz günden bu yana -35-36 yıldır- yurtdışın da bile sürekli saldırı altındayız... benden şimdilik bu kadar.. yazılımdaki bozuklukları düzeltemedim, maf ettiler sitemizi..Halim Kar-

.............
Diyarbekir Annelerinin Eylemi 482.Günün de, 2 Aile daha Katıldı
 
Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbekir annelerinin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 482'nci gününde devam ediyor. 
 
Siirt'ten gelen baba Ziver Çelik 3 ay önce 17 yaşındayken kandırılarak dağa kaçırılan oğlu Ferhat, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinden oğlu Kerem Çakan ile gelen anne Nadire Çakan da 8 yıl önce 13 yaşındayken dağa kaçırılan evladı Muhammed için eyleme dahil oldu. 
"ARTIK DAYANAMIYORUM"
 
 
Baba Ferhat Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, evladının İstanbul'da inşaatta çalıştığını, işe gitmediği gün arkadaşlarının yanına gitmek için evden ayrıldığını ve kendisine bir daha ulaşamadıklarını söyledi.
 
Evladı için eyleme katıldığını dile getiren Çelik, "Ferhat oğlum, sesimi duyuyorsan gel.Sana hiçbir zarar gelmez. Artık dayanamıyorum. Baban seni inşaatlarda büyüttü. Canım yanıyor oğlum. Babanı duyuyorsan gel." diye konuştu.
 
Çocuğunun kaldırıldığını, dayanacak güçlerinin kalmadığını ifade eden Çelik, şunları belirtti:
 
"Oğlumdan elinizi çekin. Sonuna kadar evladım için direneceğim. Benim için artık geri dönüş yok. Allah herkesin çocuklarına yardımcı olsun. Canım yanıyor. Bir tek anne baba anlar bunu. Evladımı inşaatlarda çalışarak büyüttüm. Ne olur, onu rahat bırakın. Gönderin evladımı. Başka bir derdimiz yok. Sadece oğlumu istiyoruz. Başka can yanmasın. Kendi kararımla buraya geldim. Çünkü canım yanıyor. Oğlumu geri getirmek için buradayım. Annesi vefat etti. Annesi bile yok. Benden ne istiyorsunuz, artık yeter."
 
Anne Nadire Çakan da Kürtçe yaptığı konuşmada, oğlu Ferhat için eyleme katıldığını dile getirerek, "Oğlum gitti ardından babası da onun acısına dayanamayarak öldü. Acı çekiyoruz. Oğlum gel, baban da öldü. Tek kaldım." dedi. 
 
İLKOKULDA OKUYORDU
 
 
Ağabey Kerem Çakan ise kardeşi için katıldıkları eylemi sonuna kadar sürdüreceklerini anlatarak, kardeşinin ilkokulda okuduğu sırada kaçırıldığını bildirdi.
 
Kardeşine kavuşmak istediklerini, annesinin her gün gözyaşı döktüğünü aktaran Çakan, "Kalleşlerin yaptığı tek şey küçük çocukları kandırmak. Ne kadar aile varsa buraya gelsin. Babam kardeşimin acısından dolayı vefat etti. Bütün aileler gelsin. Kardeşleri, çocukları için herkesi buraya davet ediyorum. Bilsinler ki kimse sahipsiz değil...' ifadelerini kullandı.
 
27 aralık 2020-ajanlardan derledik ve güncelledik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.