Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Duhok'ta son 8 gün içerisinde 11 kişi intihar etti. İntihar ettiği belirtilen kişilerden yedisi 16 ve 30 yaş grubu aralığında.. intihar nedenleri kötü ekonomik koşullar, kamp yaşamının zorlukları..   (foto, Duhok, Ezidi Kampı, arşiv.. d.d.com)

 

 

Sivil toplum kuruluşları, intihar nedenlerini kötü ekonomik koşullar, kamp yaşamının zorlukları ve sosyal medya ağlarının kötü kullanılmasına bağlıyor.
 
Ezidi Kampında Ölümler
Ezidi kadınların gelişimi üzerine çalışmalar yürüten DAK adlı sivil toplum kuruluşu, intihar olaylarının araştırılması konusunda incelemeler başladı. 
 
DAK, konuyla ilgili olarak Ezidi Mirliği makamı ve Baba Şeyh ile diyalog içerisinde kongre düzenlemeyi planlıyor. 
 
DAK yöneticilerinden Sozan Sefer, Ezidi Kürt gençlerin sorunlarının çözümü için böyle bir kongre yapmayı amaçladıklarını söyledi. 
 
Bu şekilde kamplarda yaşayan öğrencilere her türlü desteği sağlamayı amaçladıklarını dile getiren Sefer, “Daha önce bu tür konularda bize yardımcı olan uluslararası kuruluşlar vardı, ancak bu destek azaldı. 
 
Irak hükümeti kampların boşaltılması ve göç zedelerin dönmesi için çalışıyor ancak halkımız geri dönmeye her açıdan hazır değil” dedi.
 
10 ocak 2021-ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.