Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İngiltere'ye gitmek için Belçika'dan  geçmek isteyen Iraklı Kürt Mültecilerin bulunduğu minibüse polisin ateş açması sonucu, 2 yaşındaki Mawda'yı öldürmüştü. ..Mahkeme,  Mawda'yı öldüren polise 1 yıl hapis cezası...

 

 

Belçika hükümeti, “çocuklarının mezarı ülkelerinde bulunduğu” ('havuç ve sopa!) gerekçesiyle Mawda’nın anne ve babasına kalcı oturma izni verdi.

 
İngiltere’ye gitmek üzere Belçika’dan yasa dışı yolları kullanan Iraklı Kürt mültecilerin bulunduğu minibüse ateş açılması sonucu, 2 yaşındaki Mawda adlı kız çocuğunu öldüren polise 1 yıl hapis cezası verildiği, söz konusu mahkemenin, polis memurunun bu cezasının da ertelediği belirtildi.
 
Olasın yaşandığı günde Belçika’nın Namur kenti yakınlarındaki E-42 otoyolunda devriye gezen polis ekipleri, 16 Mayıs 2018 gecesi, sahte plakalı bir minibüsü takibe aldı.
 
Belçika’dan İngiltere’ye gitmek isteyen Iraklı Kürt mültecileri taşıyan araç, dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştı.
 
Belçika'lı polis ekiplerinin, yaşanan kovalamaca sırasında minibüse ateş açması sonucu 2 yaşındaki Mawda Shawri adlı kız çocuğu hayatını kaybetmişti.
 
13 şubat 2021-ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.