Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Çocukları, kontra HDP/PKK tarafından kaçırılan Diyarbekir Annelerinin, HDP önündeki eylemi 538'nci gününde..

-Diyarbekir Anneleri, eyleme başladıklarının 12. gününde Avukatları kanalıyla 'HDP' hakkında 'SUÇ' duyurunda bulunmuşlardı..TC/MİT, bugüne kadar ne bu 'suç' duyurusunu kaale aldı, nede HDP hakkında bir 'soruşturma' açtırdı, çünkü, HDP/PKK kendi uzantıları idi ve bu 'Kanlı Oyunları' 42-43 yıldır elele sürdürüyor, 'Kürdlerin Soyunu Kurutuyorlardı'..d.d.com-

 
 
AİLE SAYISI 200 OLDU
 
2014'te Artvin'in Hopa ilçesinde 23 yaşındayken kandırılarak, dağa götürüldüğünü belirttikleri oğulları Yusuf için Van'dan gelen Perihan ve Tahsin Ertaş ile 200 oldu
 
Röportaj sırasında baygınlık geçiren anne Perihan Ertaş'a, aileler müdahale etti.
 

Diyarbekir Annelerinin Eylemi Nasıl Başladı?
 
Diyarbekir'de yaşayan Mehmet Akar, 21 Ağustos 2019'da ortadan kayboldu. 
 
Akar'ın annesi Hacire Akar, 1 gün sonra HDP'nin Diyarbekir'deki binası önüne geldi. 
 

Oğlunun HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığını söyleyen anne Akar, il binası önünde oturma eylemi başlattı. 
 
Eylemin 3'üncü gününde ortaya çıkan Mehmet Akar, mahkemece ev hapsiyle cezalandırıldı. 
 
Oğluna kavuşup, eylemine son veren Hacire Akar, Çocukları Kayıp Annelere Çağrıda Bulundu. 
 
Akar'ın çocuğuna kavuşması, çocukları HDP/PKK tarafından kaçırılan aileler için umut oldu. 
 
Akar'ın çağrısıyla harekete geçen çocukları kayıp aileler, '03 Eylül 2019'da HDP binası önünde oturma eylemine başladılar.
..........
'GEL OĞLUM, BU YOL YANLIŞTIR' 
 
(Diyarbekir Anneleri bizazat bölgede yaşadıkları için, , TC/MİT uzantısı kontra HDP/PKK'yı birçok kişiden daha iyi tanıyorlar. Keza,  Diyarbekir Anneleri; bu faşist çetelerin ... savaş oyunları ile önce Kürt köylerini boşalttırdıklarını, ardından Kürt Şehir ve Kasabalarını yine TC ile elele yaktırıp- yıktırıp Boşalttırarak..vede küçük Kürt çocuklarını da Kaçırıp yine efendisi  'TC' ile elele 'danışıklı savaşa sürerek' Katlettirdiklerini... vede  bu köpek sürülerinin 'Kürt Soykırım Projesinin' bir parçası olduklarını da daha net  görebiliyorlar...kısaca; TC/MİT'i de Yöneten ABD/CIA'dır d.d.com)
 
HDP il binası önünde 538'nci günde de süren oturma eylemindeki aile sayısı
2014 yılında Artvin Hopa'da üniversite öğrencisiyken kandırılarak, dağa kaçırılan oğulları Yusuf için Van'dan gelerek eyleme katılan Perihan ve Tahsin Ertaş ile 200 oldu.
 
Tahsin Ertaş, oğluna çağrıda bulunarak;
 
"HDP çocukları kandırıyor. Benim çocuğum Artvin Hopa'da okuyordu. O zaman kandırarak, dağa götürmüşler. Kafasını yıkamışlar. Bu yol yanlış bir yoldur... Oğlum, eğer sen beni seviyorsan ve duyuyorsan artık gel.. 7 senedir çocuğum gitmiş. Hiç bir haber alamadık, çocuğumuza ulaşamadık" diye konuştu.
.............

bir başka aile:
 
538 gündür HDP önünde evlat nöbetinde olan ve Kars'tan oğlu Faruk için Diyarbekir'e  gelen anne Rahime Taşçı;
 
15 yaşındaki oğlu Faruk'un 7 yıl önce sabah evden çıktığını ve bir daha geri dönmediğini belirterek, oğluna dön gel çağrısında bulundu.
 
Oğluna seslenen anne Taşçı, "Oğlum neredeysen geri gel. Babanı ve bizleri tek bırakma. Nerede olursan ol ben peşinden gelir, ve seni geri getiririm... bir Telefon aç bari, artık yeter, 7 yıldır yoksun biz tükendik, Dön gel oğlum..." dedi.
 
haberi TC basınından derledik, redakte ederek düzenledik ve güncelleştirdik.. 
 
ayrıca,  bu sabah 08'den beri kendi sitemize  birtürlü giremedik bu yüzden haberi -yeni açmışlar anlaşılan- anca asabildik.. d.d.com-
 
-21 şubat 2021- 
 
 
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.