Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Cumartesi Anneleri'nden Plaza de Mayo Annesi 'Cobo' için taziye mesajı: Varlıklarıyla bize ilham olan Plaza de Mayo kurucu Anneleri’nden 'Carmen Cobo'yu kaybettiğimizi öğrenmenin derin acısını yaşıyoruz...

 

 

45 yıl boyunca kızı Inés ve Arjantin'de tüm kaybedilenler için hakikat ve adalet mücadelesinden vazgeçmeyen #CarmenCobo'nun mücadelesi mirasımızdır.

 
Mücadelesi mirasımızdır
 
Cumartesi Anneleri, Arjantin'de kızı ve tüm kaybedilenler için mücadele eden Plaza de Mayo Anneleri'nden Carmen Cobo için taziye mesajı paylaştı: “45 yıl boyunca mücadelesinden vazgeçmedi.”
 
Cumartesi Anneleri, Arjantin'de yakınlarını kaybedilenlerin yer aldığı Plaza de Mayo Anneleri'nin kurucularından Carmen Cobo için taziye mesajı yayınladı.
 
Cumartesi Anneleri'nin Twitter hesabından paylaşılan mesajda,
 
“Varlıklarıyla bize ilham olan Plaza de Mayo kurucu Anneleri’nden Carmen Cobo'yu kaybettiğimizi öğrenmenin derin acısını yaşıyoruz. 45 yıl boyunca kızı Inés ve Arjantin’de tüm zorla kaybedilenler için hakikat ve adalet mücadelesinden vazgeçmeyen Carmen Cobo'nun kararlı mücadelesi mirasımızdır” ifadelerine yer verildi.
 
Arjantin'de 1976 yılında yaşanan askeri darbenin ardından gözaltına alınan binlerce kişi kaybedildi.
 
Yakınlarının akıbetini soran aileler, başkent Buenos Aires’teki 'Mayıs Meydanı’nda (Plaza de Mayo) 

toplandı. 
 
Aileler, ilk olarak 1977 yılının Nisan ayında darbenin ardından devlet başkanı olan Genelkurmay Başkanı Rafael Videla'ya mektup vermek için Plaza de Mayo'da bir araya geldi.
 
İlk eylemleri polis saldırısıyla dağıtılan aileler, yıllarca süren mücadeleleriyle çok sayıda kişinin akıbetini ortaya çıkardı ve öldürülen yakınlarının askerlere verilen çocuklarını asıl aileleriyle buluşturdu. 
 
03 nisan 2021-ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.