Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Sadece tütün tüketiminden her yıl 121.000, alkolden 74.000, eroin, kokain gibi “yasadışı uyuşturucudan” ise 1.333 kişinin ölmesi fazla tartışma gerektirmiyor.
 
 
Alkol ve tütün tüketimi toplumun içinde kök salmış durumda.
 
Hükümetin uyuşturucu sorumlusu Mortler’e göre alkol ve tütünün toplumsal zararı yasadışı uyuşturucudan daha büyük.
 
Sadece tütün tüketiminden her yıl 121.000, alkolden 74.000, eroin, kokain gibi “yasadışı uyuşturucudan” ise 1.333 kişinin ölmesi fazla tartışma gerektirmiyor.
 
Kokain, eroin gibi uyuşturuculardan ölünmesinin sebebi yasak olması nedeniyle bağımlı olanların kaçakçılardan satın alması.
 
Almanya’da 7,8 milyon insan sağlık açısından rizikolu miktarda alkol kullanıyor.
 
Mortler gelecek iktidar döneminde uyuşturucu bağımlısı ailelerin çocuklarının durumunu iyileştirecek çalışmaların iyileştirilmesini istedi. Almanya’da 2,65 milyon çocuk alkol problemi olan ailelerde yaşıyor.
 
CSU’lu politikacının, neden bu güne kadar iyileştirmeler yapılmadığı üzerine bir açıklama yapmaması seçim propagandası olarak yorumlandı.
 
Sol Partili politikacı Tempel, uyuşturucu politikasında kökten bir değişiklik yapılmasını talep etti: "Bağımlı olan bir kişinin yardıma ihtiyacı var, cezaya değil“
 
Esrar tüketimi
 
Almanya’da erkeklerin yüzde 9’u, kadınların ise yüzde 5’i esrar kullanıyor. Genç ve yetişkinler arasında esrarı deneyenlerin sayısının arttığı açıklandı. Esrar Almanya’da en fazla kullanılan uyuşturucular arasında yer alıyor.
 
18 Agust 017- radyo kassel

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.