Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Alman futbol takımı Hertha Berlin oyuncuları, dün çıktıkları maçtan önce milli marşın okunması sırasında diz çökerek, ABD'de geçen yıl başlatılan Irkçılık Karşıtı Protestolara destek verdi.

 

 

ABD Başkan Yardımcısı Pence, protesto üzerine stadyumu terk etti
 
Hertha Berlin oyuncuları, dün Almanya'nın başkenti Berlin'deki Olimpiyat Stadında Schalke'ye karşı oynanayacakları maç öncesinde, ABD'de dalga dalga yayılan milli marş protestolarına kol kola girerek ve diz çökerek destek verdi.
 
Diz çökerek milli marşı söyleyen oyuncuların fotoğrafı, Hertha Berlin'in resmi Twitter hesabından;
"Hertha BSC hoşgörü ve sorumluluktan yanadır! Hoşgrülü bir Berlin ve açık fikirli bir dünya için şimdi ve daima!" ifadeleriyle birlikte yayınlandı.
 
(foto, Alman, Herta Berlin takımı, ABD ulusal marşını diz çökerek protesto-ediyorlar)
 
​Maçın ardından, takımın oyuncusu Sebastian Langkamp Sky Sports'a konuşarak;
 
"21. yüzyılda yaşıyoruz, 18 değil; ama hala hayat görüşlerini buna uygun olarak geliştirememiş olan insanlar var. Onlara bu konuda biraz yardımımız dokunmuşsa ne mutlu" dedi.
 
Kulübün yönetim kadrosundan bir yetkili ve takımın eski oyuncusu olan Michael Preetz, ESPNFC'ye konuşarak protestoların ırkçılığa karşı mücadeleyle dayanışma bağlamında yapıldığını söyledi:
 
"21 yıldır buradayım. Her zaman ayrımcılığın her türlüsüne ve ırkçılığa karşı olduk. Biz Berlin'iz. Açık fikirli bir kentiz ve çoğulculuktan yanayız. Takımımızın ve kulübümüzün bugün savunduğu şey de budur."
 
KAEPERNICK BAŞLATMIŞTI
 
(foto,Colin Kaepernick,-saçlı olanı-ve arkadaşı, ABD-ulusal marşını protesto ediyor)
 
ABD'li Kaepernick'in 'sivil itaatsizlik' eylemi sporcular arasında yayılıyor
 
Protestolar, geçen yıl, ABD'nin Ulusal Amerikan Futbol Ligi (NFL) takımlarından San Francisco 49ers'in oyuncusu Colin Kaepernick'in çıktığı bir hazırlık maçında ABD Ulusal Marşı çalınırken, siyahlara uygulanan polis şiddetini protesto etmek için ayağa kalkmamasıyla başlamıştı. 
 
Donald Trump bunun üzerine Kapernick için "Böyle yapacaksa kendisine başka bir ülke bulsun" demiş, Kaepernick, bu kez bir başka maç öncesinde okunan marş sırasında diz çöktmüştü.
 
Kaepernick'in protestoları ABD'de daha sonra basketbol camiasına da sıçramış, NBA efsanesi Kerim Abdül Cabbar, tavrı dolayısıyla belli kesimlerce eleştirilere maruz kalan ve hedef gösterilen Kaepernick için;
 
"Amerikalıları korkutması gereken şey halen ırk ayrımcılığı konusuna dikkat çekmek zorunda kalmamız. Burada Amerikan olmayan şey budur" diye konuşmuş, daha sonra ise basketbolcu LeBron James, konuyla ilgili verdiği bir demeçte Kaepernick'i desteklemişti.
 
15 Ekim 017- Sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.