Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Alman basını içindeki yerini uzun süredir koruyan gazete, bu kez karikatürle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı. Der Tagesspiegel, 2017'deki son sayısının kapağında Erdoğan’ı Köpek Olarak Resmetti.

 

 

“Der Tagespiegel”, yılbaşı sayısında Ankara’ya ağır bir mesaj gönderdi...devil
 
Federal Almanya’da tam bir başkent gazetesi olarak on yıllardır Alman, dünya ve Türk siyasi gündemini çok yakından izleyen etkili “Der Tagespiegel”, yılbaşı sayısında Ankara’ya ağır bir mesaj gönderdi. 
 
Alman basını içindeki yerini uzun süredir koruyan gazete, bu kez karikatürle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı. Der Tagesspiegel, 2017'deki son sayısının kapağında dünya liderlerini çizerken Erdoğan’ı köpek olarak resmetti.
 
Alman siyasi karikatür dünyasının önde gelen isimlerinden Klaus Stuttman, “yılın kadrosu” başlığı altında dünya ve Alman siyasetinin 2017’deki önde gelen şahsiyetlerini “tiye aldı“. 
 
Ancak çizdikleri arasında en saldırgan karakteri Recep Tayyip Erdoğan için kullandı. 
 
“Basının içine yapan bir köpek” biçiminde çizdiği Erdoğan’ın dışında başka bir şahsiyet için bu tür bir “çizgiyle salvoya” yer vermeyen Stuttmann’ın, gazetenin birinci sayfasında yer verdiği bu karikatürüyle Erdoğan ve avukatlarının şimşeklerini üzerine çekeceğine ve hem kendisine hem de gazetesine dava açılacağına siyasal çevrelerde kesin gözüyle bakılıyor.
İşte o kapak:
 
ÇAVUŞOĞLU NE DEMİŞTİ
 
Öte yandan, bu karikatürün hemen ardından Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu’nun Almanya ile ilişkileri düzeltme çağrısı içeren söyleşisinin ajanslara düşmesi dikkat çekti. 
 
“İki ülke arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesini” isteyen Çavuşoğlu, Alman Basın Ajansı DPA’ya yaptığı ve yeni yılın ilk gününde servis edilen açıklamalarında “Almanya’nın Türkiye’yi tehdit etmesi halinde”, Türkiye’nin de  kendisini korumak için tepki göstereceği uyarısında bulundu. 
 
Çavuşoğlu’nun bu açıklamaları Der Tagesspiegel’deki karikatürü görmeden önce yaptığı sanılıyor.
 
Ali Yıldırım/Berlin
 
Haberin orjinal başlığı; Almanya'dan Erdoğan'a Yine Hakaret  (?)devil
 
01 Ocak 2018-Odatv.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.