Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kültür Bakanlığı, MESAM'ın mevcut yönetim kurulunun yerine Yavuz Bingöl, Coşkun Sabah, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan ve Fuat Güner'i atadı.

 

 

 

Yavuz Bingöl 'Kayyım' Oldudevil
 
Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’ni (MESAM) hedef alan Orhan Gencebay'a AKP'den destek geldi, kuruma kayyım atandı.
 
Arabesk sanatçısı Orhan Gencebay’ın yönetim kurulundan istifası ve Aralarında halk  müziği sanatçısı Arif Sağ'ın da bulunduğu muhalif yönetimi hedef göstermesiyle gündeme gelen Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’ne (MESAM) AKP tarafından kayyım atandı.
 
Kültür Bakanlığı, mevcut yönetim kurulunun yerine, Yavuz Bingöl, Coşkun Sabah, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan ve Fuat Güner'i atadı.
 
AKP'ye yakınlığıyla bilinen Orhan Gencebay, kısa süre önce yaptığı bir açıklamayla Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği'nden istifa etmiş ve birlik yönetimini hedef almıştı.
 
Gencebay'a Arif Sağ'ın da aralarında bulunduğu kurum yöneticileri sert yanıt vermişti.
 
MESAM'a son olarak 2014 yılında kayyım atayan Kültür Bakanlığı, meslek birliğinin üç ay içinde olağan üstü genel kurul yapmasını istediği açıklamasında kayyım atama gerekçesini "birlik üyelerinin daha fazla zarar görmemesi" olarak açıkladı.
 
 'TÜRKİYE MUSİKİ ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİNE'
 
"Birliğinizin idari ve mali işlemlerinin denetlenmesi, bir önceki teftişte sunulan tekliflerin yerine getirilip getirilmediğinin tespiti ve bazı üyeler tarafından ileri sürülen iddialarla ilgili gerçekleştirilen incelemeler neticesinde yapılan tespitlere dayanılarak alınan 05.03.2018 tarihli ve 179431 sayılı Bakanlık Makamının Olurları kapsamında Birliğiniz üyelerinin daha fazla zarar görmemesinin bakımından;
 
Birliğinizde 3 üç ay içerisinde olağanüstü genel kurul yapılması.
 
Olağanüstü genel kurul yapılıncaya kadar mevcut yönetim kurulunun tedbiren işten el çektirilmesine ve yerlerine Yavuz Bingöl, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah’ın asıl üye olarak: Vedat Çetinkaya, Celal Yancı, Osman İşmen, Yücel Ama, Alı Kocatepe, İclal Aydın ve Selahattin Akarsu'nun ise yedek üye olarak atanması
 
Mart ayı içerisinde yapılacağı bildirilen olağan genel kurulun, olağanüstü genel kurul süreci göz önünde bulundurularak ertelenmesi, hususları uygun görülmüş olup gereğinin ivedilikle yerine getirilerek tarafımıza bilgi verilmesini önemle rica ederim."
 
05 Mart 2018-artıgercek

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.