Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Saat 10.00’da, İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Fadıl Öztürk’e 1 yıl 10 ay ceza verildi... Mahkeme, yazarımıza ilişkin daha önce verdiği denetimli serbestlik kararını da kaldırdı. (türk halkına, ABD katillerinin hatırasıdırRTE itinin fotografı, lütfen klozete yapıştırınız bu fotoyu. d.d.com) 

 

 
Yazarımız, Fadıl Öztürk'e Hapis Cezası
 
Şair yazar Fadıl Öztürk’e tutuksuz yargılandığı davanın ikinci duruşmasında ceza verildi.
 
ARTI GERÇEK- Ocak ayında gözaltına alındıktan sonra hakkında örgüt propagandası yaptığı iddiasıyla dava açılan yazarımız Fadıl Öztürk'ün bugün tutuksuz yargılandığı davanın 2. duruşması görüldü. 
 
(foto, sakallı ve bıyıklı olan yazar, Fadil Öztürk)
 
Saat 10.00’da İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Öztürk’e 1 yıl 10 ay ceza verildi.
 
Cezanın 5 yıl ertelenmesini kararlaştıran mahkeme, yazarımıza ilişkin daha önce verdiği denetimli serbestlik kararını da kaldırdı.
 
İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada örgüt propagandası yaptığı iddiasıyla ceza olan şair yazar Fadıl Öztürk, “Düşünceyi açıklamanın suç olması kabul edilemez” dedi. Öztürk, avukatlarının karara itiraz edeceklerini söyledi.
 
Ocak ayında sabah erken saatlerde evine yapılan baskınla gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Fadıl Öztürk’e, emniyet ve savcılık sorgusunda sosyal medya paylaşımları ile Artı Gerçek’teki yazıları sorulmuştu.
 
Sosyal medya paylaşımları ile yazılarında örgüt propagandası yaptığı iddiasıyla yargılaması süren Öztürk’e yurt dışına çıkış yasağının yanı sıra ikametgahının bulunduğu İzmir dışına çıkış yasağı da getirilmişti.
 
02 Ekim 2018-artigercek.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.