Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Yeni aldığımız bir Habere göre; bu Sabah, Serok Trump, 'Kanlı Saray'da çalışan 200'ü aşkın Erkek personeli toplayarak, bağırmış; 'Beyler, bu Gece Hepinizi Boynuzladım!!!' Arka sıralardan ürkek, fısıldar gibi bir ses; 'Bunu nasıl Başardınız Sayın Başkanım?',Trump, sevinçle yanıtlamış; 'Bu Gece Karım Melanie ile Yattım'... d.d.com-

 

 

Trump, ABD'ye yürüyen göçmenlere karşı sınıra 15 bin asker gönderecek
 
Trump, 'Suçlu değil, uluslararası işçileriz' diyerek ABD'ye yürüyen göçmenlere karşı Meksika sınırına 15 bin arasında asker göndereceklerini açıkladı.
 
ABD Başkanı Donald Trump, Orta ve Latin Amerika ülkelerinden gelen göçmen konvoyunu durdurmak için ABD-Meksika sınırına 10-15 bin asker göndereceğini söyledi.
 
Beyaz Saray'ın bahçesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Trump, "Sınır Kontrol güçleri ile Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza birliklerinin yanı sıra sınıra 10 ila 15 bin arasında asker göndereceğiz. Kimse sınırdan içeri girmeyecek. Bu kişilerin içeri girmesine izin vermeyeceğiz" dedi.
 
(fotografta, Serok Trump'un karısı Melanie...d.d.com)
 
Trump ayrıca, mülteci konvoyunun oluşmasına ve yola devam etmesine izin veren Latin Amerikan ülkelerine ABD'nin yaptığı yardımları kesmeyi ciddi şekilde düşündüklerini de söyledi.
 
ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Orta Amerika'dan ABD'ye doğru yola çıkan mültecilere karşı önlem olarak Meksika sınırına 5 bin 200 asker sevk edeceği bildirilmişti.
 
Pentagon'un bu sevkiyatı tartışmalara neden olurken, bu adım, son yıllarda Afganistan'ın ardından yapılan en fazla asker sevkiyatı olarak görülüyor. Resmi rakamlara göre ABD'nin Afganistan'da 15 bin, Irak'ta 5 bin 200, Suriye'de ise 2 bin askeri bulunuyor.
 
ABD Başkanı Trump, önceki gün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, göçmen konvoyunu "ülkesini işgal" olarak nitelemiş ve "Ordumuz sizi bekliyor olacak" yorumunu yapmıştı.
 
Birleşmiş Milletler (BM), Orta Amerika'dan ABD'ye ulaşmak için yola çıkan kervana 7 binden fazla kişinin katıldığını bildirmişti. 
 
01 Kasım 2018-evrensel.net 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.