Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Her ne kadar Köpekler üzerine yapılmış Olsa da araştırmanın merkezinde aslında insanların bulunduğunu belirten bilim insanları... Erkeklerin üreme kapasitesinde düşüş eğilimi olduğunu gösterdiğinin altını çiziyor.

 

 

 

© AFP 2018 / Oli SCARFF
 
BİLİM
 
İnsanlarla birlikte evlerde yaşamaları nedeniyle köpekler üzerine yapılan bir çalışma bu türün üreme oranında düşüş olduğunu gösterdi.
 
Bilim insanları, köpekler üzerinde yapılan araştırmanının erkeklerde sperm kalitesinde yaşanan düşüşe dair önemli ipuçlarını ortaya çıkarabileceği görüşünde.
 
İngiltere'de yürütülen 26 yıllık çalışmada köpek türüne ait spermler sistematik olarak inceleyen bilim insanları, genel sperm kalitesinde dramatik bir düşüş olduğunu tespit ettiler. Sperm kalitesindeki düşüşle birlikte köpeklerde doğurganlık oranı da azaldı.
 
Bu duruma çevredeki bazı kimyasalların yol açtığı düşünülürken, çalışmanın insanlardaki sperm ve dolayısıyla doğurganlık değişimlerine ışık tutabileceği belirtiliyor.
 
Nottingham Üniversitesi Fen ve Veterinerlik Fakültesi tarafından yürütülen çalışmada, kısırlaştırma tedavileri sırasında köpeklerin sperminde PCB ve ftalat olarak bilinen kimyasalların varlığına rastlandı. Hemen hemen her yerde bulunan bu kimyasallar hem üreme hem de doğum kusurlarıyla ilişkilendiriliyor.
 
DOĞUMDA İNMEMİŞ TESTİS SORUNUNDA ARTIŞ VAR
 
Her ne kadar köpekler üzerine yapılmış olsa da araştırmanın merkezinde aslında insanların bulunduğunu belirten bilim insanları, 70 yıldan uzun bir süredir tekrarlanan testlerin erkeklerin üreme kapasitesinde düşüş eğilimi olduğunu gösterdiğinin altını çiziyor.
 
(Neredeyse, ''Köpekler ile Erkekler bin Yıllardır çok Yakın Akrabalar ama Nüfus Kağıdını Karıştırmışlar'' diyecekler de, dilleri varmamış.. kendine 'bilim adamı' sıfatını takmış ve  bu raporu yayınlamış olan zevatın hepsi Kesinlikle Feminist! Açıkcası; 'Feminist bir Komplo ile Karşı Karşıyayız'. d.d.com) 
 
Küresel ısınma erkeklerde kısırlığa sebep olabilirdevil
 
Araştırmada köpeklerin tercih edilmesinin nedeni ise bu hayvanların insanlarla birlikte evlerde yaşıyor olmaları, bazen aynı yemeği yemeleri ve aynı çevresel kirletici maddelere maruz kalmaları.
 
Son yıllarda testis kanseri oranı ve doğumda erkek bebekleri etkileyen kriptorşidizm yani inmemiş testis sorununda da artış yaşanıyor. 
Araştırmada köpek yavrularında da kriptorşidizm sorununun yıllar içerisinde artış gösterdiği tespit edildi.
 
27 Aralık 2018-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.