Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Suriye’nin kuzeybatısında faaliyet gösteren 'Türkiye destekli' silahlı 'muhalif  gruplar 'Milli Ordu' adı altında birleşme kararı alarak, Fırat’ın Doğusundaki olası bir Operasyona da TC'ye Destek Mesajı verdi...
(Sokak Karısın dölü ABD, Tıpkı  KIZILDERİLİ'LERİ  yok ettiği gibi   KÜRDLERİ'de 'Orta Doğu'da, köpeği 'TC'ye, parça- parça Yok Ettiriyor!
Katil sürüsü ABD köpeklerine DUR! diyecek kimse Yokmu!!! d.d.com)
 
 
haber başlığı/ Suriye: 'Türkiye' destekli gruplardan dikkat çeken hamle
 
Suriye’nin kuzeybatısında faaliyet gösteren Türkiye destekli silahlı muhalif gruplar Milli Ordu adı altında birleşme kararı aldı.
 
Gruplar, Fırat’ın doğusundaki olası bir operasyona da destek mesajı verdi.
 
Türkiye destekli Suriyeli silahlı muhalif gruplar Milli Ordu (Ceyşül Vatani) adı altında birleşme kararı aldı.
 
Böylece TSK’nın Özgür Suriye Ordusu unsurlarıyla birlikte gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarıyla kontrol altına alınan bölgeler ile İdlib vilayetinde faaliyet gösteren silahlı gruplar tek çatı altında toplanmış olacak.
 
Türkiye'nin desteğiyle muhaliflerin kurduğu Suriye Geçici Hükümetinin Başkanı Abdurrahman Mustafa, Şanlıurfa'da düzenlenen basın toplantısında "Milli Ordu ve Ulusal Kurtuluş Cephesinin Suriye Geçici Hükümetine bağlı Savunma Bakanlığı altında tek bir düzenli askeri ordunun çatısı altında birleştiğini" ilan etti.
 
(bütün bunlar ABD köpeklerinin Hazırladığı kanlı ve kahpe senaryolardır, TC, ABD emri ve desteğiyle yapıyor bütün bu Vahşeti ve kahpeliği.. bunları... d.d.com)
 
Yeni yapının ana faaliyet alanını İdlib, Hama, Hama ili kırsalı ve sahil bölgeleri olarak ifade eden Mustafa, "Fırat'ın doğusunda Türkiye'nin terörle mücadelesine de destek olacakları" mesajı verdi.
 
DW Türkçe’nin haberine göre Suriye Geçici Hükümeti Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Selim İdris ise "başta PYD/PKK terör örgütü olmak üzere bütün terör örgütleriyle mücadele edeceklerini" kaydetti. İdris, bundan sonra Suriye'deki grupların isimleriyle zikredilmeyeceğini, nizami ordu kriterlerinin uygulanacağını da sözlerine ekledi.
 
İDLİB'DE GÜÇ GÖSTERİSİ
 
Türkiye destekli grupların birleşmesinin, İdlib vilayetinde en etkili güç konumundaki El Kaide bağlantılı Heyet Tahrir Şam (HTŞ) ve diğer cihatçı gruplarla olası çatışmaları beraberinde getirebileceği tahmin ediliyor.
 
(foto, ABD köpeklerinin emriye TC ve uzantılarının İDLİB'i  işgali sonrası, canının zorla kurtarıp  İdlib'den kaçan Kürdler.. d.d.com)
.
Milli Ordu komutanlarından Mustafa Secari de, bölgede Türkiye destekli Milli Ordu komutasında yaklaşık 100 bin savaşçının bulunduğunu belirterek;
 
"Bu tabii ki HTŞ'nin canını sıkacaktır. İçeride HTŞ'yi ya da dışarıda İdlib'e girmeye çalışmaları ya da ateşkesi ihlal etmeleri durumunda Suriye hükümet birliklerini püskürtmek gibi pek çok görevle karşı karşıyayız" diye konuştu.
 
(foto, 4 yıl önceki rakamdır bu, İDLİB şimdi 'ABD itlerinin desteklediği,Cihatçı Kontraların ve TC köpeklerinin Merkezi üssü oldu... Onbinlerce yıllık Kürt şehiriydi burası.. d.d.com)
 
Suriye ordusu Rusya'nın hava desteğiyle Nisan ayı sonunda İdlib vilayetinde HTŞ unsurlarına yönelik geniş çaplı operasyon başlatmıştı.
 
Rusya ile geçen yıl Eylül ayında imzalanan mutabakat çerçevesinde İdlib vilayetinde 12 gözlem noktası bulunan Türkiye, rejim operasyonlarının devam etmesi durumunda bölgede iki milyon potansiyel sığınmacının Türkiye'ye akın etmesinden endişe duyuyor.
 
05 ekim 2019-Odatv.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.