Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Dersim; Muhtar 'Murat Tosun' Dışarıdan gelenler, 'Av Yasağına' rağmen, Dağ keçilerini ve Diğer hayvanları öldürüyorlar..' (Halim Kar; 'Kürt Soykırımı' kuduz köpek ABD'nin Projesidir! TC'de emireri, tetikçisi...  Kuzey Kürdistan'a 100 bin MAYIN döşenmiş, dağlara-ovalara  Kürdler, sürekli can korkusu içinde yaşasın, Topraklarını da ekemesinler diye..

 

 

Bu Mayın'ların 10 bin Tanesi Dersim'de. Kürdlerin her türlü yaşam, barınma hakkını bile Ortadan Kaldırıyorlar böylelikle.
 
Yani, topraklarını Terke zorluyorlar bu aşağılık yöntemlerle.. hatırlatma; Dersim'de ve Kürdistanda sanayi Yok, Kürt halkının tek geçim kaynağı, Tarım Ve Hayvancılıktır.. Halim Kar-
...............
Hayvanların da Yaşama hakkı Var

 
Yusuf AKIN
Dersim
 
Dersim’in Pülümür ilçesine bağlı Kırdım Köyü civarında yasağa rağmen avcıların dağ keçilerini ve diğer hayvanları avlaması köylülerin tepkisine yol açtı.
 
Evrensel’e konuşan Muhtar Murat Tosun, kaçak avcılığın önlenmesi gerektiğini belirterek hayvanların da yaşam hakkının olduğunu söyledi.
 
"SİLAHI ELİNE ALAN GELİYOR"

 
(Çoğu ABD'li olan bu köpek sürüleri planlı, programalı, olarak 'Dersim'e gönderiliyorlar .. d.d.com)
 
Bölgelerinde avın yasak olmasına rağmen yine de avcıların geldiğini söyleyen Tosun;
 
“Erzincan’dan gelen yasal avcılardır. Normalde bu avcıların avlanma bölgesi Tercan’dır ama kırdım bölgesine de geliyorlar. Biz gereken karakola, gereken savcıya bunun şikayetini de yaptık.

 
Bunun önlenmesi lazım. Her silahını alan buraya geliyor. Umarım bunlar son olur. Gazetecilerin ve devletin bize daha yardımcı olmasını istiyoruz. Adamlar yüksek araçlarla, ciplerle geliyorlar. Bizim burada silah atmamız yasakken o adamlar burada her türlü silahı kullanıyorlar. Yetkililerin bu avcılık meselesini derhal önlemesi gerekiyor” dedi.  
 
"YAŞAM HAKLARI VAR"
 
Av için gelenleri uyardıkları zaman tehdit edildiklerini, hatta "terörist" gibi ithamlarla karşılaştıklarını belirten Tosun;
“Adamlar elini kolunu sallayarak her türlü baskıyı oluşturuyorlardı ama biz bu baskılara boyun eğmeyeceğiz.
Elimizden gelenin fazlasıyla cevap vereceğiz. Bu doğa bizimdir, bu hayvanlar bizimdir. Hiç kimsenin onları katletmeye hakkı yoktur. Bizi bu hayvanlarla baş başa bıraksınlar, bu kutsallara dokunmasınlar. Onların da yaşama hakkı vardır” dedi.
 
08 ocak 2021-evrensel.net

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.