Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Son Yorumlar

Şehir ve kasabaları yerle bir edilerek, nüfusun göç ettirilmesi neticesinde Kurdiliği besleyen Kuzey Kurdistan tamamen Kürdsüzleştirildi. Peşinden Kerkük kürdlerden alındı.. Rojeva'da Kurdsüzleştirildi... Kürdler hala, budala gibi 'ABD bizim dostumuz' diyerek avunup dursunlar (Kürt aydını-?- burnunun ucunu bile görmekten uzaktır hala...Teşekkürler bu güzel analiz için, H. Dere iyiki varsın..d.d.com)
 
 
 
Hasan Dere/ BOP ve Hırpalanan Kürdistanîlik
 
Bir süre önce Greater Middle East denen ABD merkezli bir projeden söz edilir olmuştu.
 
Müslüman ağırlıklı dünyayı kasten kullanılmakla birlikte Irak, Libya, Tunus ve Mısır olayları peşinden Suriye’nin başına gelenler nedeniyle, TC devleti yöneticileri tarafından mevcut dört büyük devletin (TC, İran, Irak ve Suriye) parçalanarak bir ‘büyük’ Kurdistan kurma projesi olarak görülüp şiddetle reddedildi.
 
Oysa ortada öyle bir proje yoktu.
 
Batı Devletleri açısından adı geçen ülkelerin İslamcı Dikta yönetimler altında hem iç sorunlarla boğuşarak kolay yutulur lokmalar halinde tutulmaları, hem de  yalıtılmışlıkları nedeniyle riziko sahaları olarak işaretlenmeleri, Batı’nın savunma sistemi için böyle tasnif edilmeleri gerekli idi.
 
Batı’nın Orta Doğu’da iki güvenilir müttefiği var. TC ve Suudi Arabistan.  
 
Eğer ortaya bir proje konulmuş ise o da özellikle TC lehine Kurdistan halkının sorun olmaktan çıkarılmasıdır. 
 
Nitekim, hazırda, Orta Doğu’ya verilen mevcut şekil içinde, Kurdlığı besleyen maddi temel olan Kurd toprağının artık Kurdlıkla ilişkilendirilmesi olanaksız hale getirilmiştir.
 
Şehir ve kasabaları yerle bir edilerek, nüfusun göç ettirilmesi neticesinde Kurdlığı besleyen Kuzey Kurdistan tamamen Kurdsüzleştirildi. Peşinden Kekkük kurdlerden alındı ve kısa bir ara ile Rojeva Kurdsuzleştirildi. 
 
Böylece Kürdlük bir daha dirilemeyecek biçimde, beslendiği Kuzey ve Rojeva coğrafyasından koparılarak proje tamamlanmış oldu.
 
Ellerinden petrol ve su kaynakları alınmış bir Güney Kurdistan devletçiği kurularak, -Belirsiz, belki de var olduğu müddetçe Irak merkezi hükumetinin insafına terk edilmiş muhtar bir bölge olarak bırakılacak- Kürdler tatmin ettirilecek. 
 
‘Artık bir devletiniz -Federasyonunuz- var, oturun oturduğunuz yerde, yoksa bunu da elinizden alırız!’ denilerek komşularına muhtaç zavallı bir yapı inşa edilecek. 
 
Bunun da devlet olması sömürgeci devletlerin ORTAK insafına bırakılacak!
 
BOP adı verilen proje bu, asıl amaç TC devletini Kurdluk belasından kurtararak ABD ve BATI’nın ileri karakolu, diğer adıyla Orta Doğu jandarması olarak ihya etmek!
 
Kurdler, hala budala gibi ‘ABD bizim dostumuz’ diyerek avunup dursunlar, cari durum bu!
......................
Hasan Dere; 1954 Malatya´da doğdu. Sosyalist Parti Kurucuları arasında yer aldı.1983/84 yıllarında Kawa üyesi olmaktan yargılandı. 1989’dan beri Almanya’da siyasi ilticacı ve 2000’den beri Alman vatandaşı olarak yaşıyor.
....................
 
12 Haziran 2018- vengema

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.