Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Son Yorumlar

Leydi Godiva, halkını vergi esaretinden kurtarmak adına asaletli bir tavır sergileyip soyunurken, Bizim “leydimiz” ise Kürdleri Türkiyelileştirmek için asaletten yoksun... (hay,ömrün uzun ola Maşallah hoca, gülmekten öldürdün bizi.. d.d.com)

 

 

 

 Maşallah Erdoğan/ Seçimler ve Leydi Godiva
 
Seçimlerle ilgili son düşüncemi yaşanmış bir gerçeklikle izah ederek seçimlere kadar sesiz kalmayı tercih ediyorum .
 
“Leydi Godiva ve Dikizci Tom
 
Onbirinci Yüzyılda İngiltere’nin Coventry Şehri’nin Lordu Leofrei, halkı ağır vergilere bağlamış, halk yoksulluk içinde yaşamaktadır.
 
Lord Leofrei’nin i, güzelliğiyle ünlü Leydi Godiva, halkın bu durumuna çok üzüldüğünden, sürekli kocasına vergileri hafifletmesi için yalvarır.
 
Godiva’nın bu baskılarından bıkan Lord en son kızıp Godiva’ya, “Çırılçıplak soyunup bir atın üzerinde bütün şehri dolaşması” koşuluyla vergileri kaldıracağını söyler.
 
Onbirinci Yüzyıl İngilteresinde çırılçıplak dolaşmanın bir Leydi için nasıl imkansız bir şey olduğunu herkes tahmin edebilir sanırım.
 
Zaten kocası da vergileri kaldırmasının o derece imkansız olduğunu vurgulamak için böyle bir şey söylemiştir.
 
Ertesi gün Godiva çırılçıplak soyunarak bir atın sırtında şehri dolaşmaya başlar.
 
Durumdan haberdar olan halk Godiva’ya bakmaz, evlere kapanır, dükkanları kapatır, sokakta kalanlar Godiva geçerken eğilir.
 
Tek istisna röntgenci Tom (Dikizci Tom) olur. O ise bunun cezasını gözlerini kaybederek görür.
 
İşte değişik dönemlerde sanatın konusu olmuş Godiva budur.”
 
******
 
Kürdlerin ”leydisi” hdp/ Demirtaş çıplaktır at üstünde ve meydandadır .
 
Ahali leydiyi görmemek adına evine , dükkanına ve yere kapansa bile bizlerde gözümüzü kaybetme pahasına çıplak leydiye bakan dikizci tom olmaya devam edeceğiz .
 
Leydi Godiva, halkını vergi esaretinden kurtarma adına asaletli bir tavır sergileyip soyunurken, bizim “leydimiz” ise kürdleri türkiyelileştirmek için asaletten yoksun soyunma seansında !
 
Ez cümle ahali ; evine , dükkanına kapandıktan , görmemek adına yere eğildikten  sonra leydi çıplak olsa ne yazar , olmazsa yazar…
 
Maşallah Erdoğan
 
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 
17 Haziran 2018- vengma

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.