Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

"Alman polisi, Berlin'deki Noel pazarına dalan TIR'ı kullandığı ileri Sürülen 24 yaşındaki Tunuslu Anis Amri'yi, Danimarka'da Arıyor"

(Olayı üstlenecek bir 'orta-doğulu' bulurlarsa; 'terör' diyecekler, 'yeni, baskı yasaları çıkaracaklar' Hayırlı işler...d.d)

 

Berlin'deki saldırının zanlısı Danimarka'da Aranıyor...devil


Tunuslu Anis Amri’nin Danimarka’daki Green Havn feribot terminalinde görüldüğü ihbarından sonra Danimarka polisi Çarşamba gecesi terminal ve çevresinde geniş çaplı arama operasyonu yürüttü.

Danimarka Östjylland Bölge Polisi’nden Çarşamba gecesi yapılan basın açıklaması ile Tunuslu zanlının aranma operasyonu doğrulandı.devil

Bölge polisinin basın açıklamasında 24 yaşıdaki Tunuslu zanlının Green Havn feribot terminalinde görüldüğü ihbarı aldıkları belirtilerek ‘‘Aynı anda Östjylland polisi, ilk gelen ihbarı güçlendiren diğer bağımsız kaynaklardan da aynı doğrultuda bilgiler almıştır’’ denildi.

Gece boyunca polis köpeklerinin de katıldığı operasyonla 24 yaşındaki Tunuslu TIR saldırısının zanlısını arayan Danimarka polisi saat 01.00’de terminalden ayrılacak olan Stena Lines’a ait bir feribotta da arama yaptı.

Berlin’deki TIR saldırısının zanlısı Amri’nin 2015’te Almanya’ya sığınma talebinde bulunduğu ancak bu talebin geri çevrildiği, Ağustos ayında da sahte kimlik belgeleri nedeniyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Alman yetkililer tehlikeli ve silahlı olabileceğini, Anis Amri’nin yakalanması için ihbarda bulunacak kişilere 100 bin Euro ödül verileceğini de açkladı. devil

Kaynak: 22 Aralık 016- DHA-ulusal kanal


http://www.ulusalkanal.com.tr/dunya/berlin-deki-saldirinin-zanlisi-danimarka-da-araniyor-h134987.html

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.