Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

  Ülkem Nereye?..

Menekşe dağları kan
Ülkem sürgüne
Göç olursun
Türküsüz kalır Dersim

Ben ki geleceğim
Geleceğim bir zaman
Yurtsuz büyümez sesim
Gitme, gitme sürgüne


Silinir kış cemre düşer toprağına
Nergiz açar yaz olursun ülkem
İzler bırak dağlara
Dağlara hükümran
Ben ki döneceğim
Döneceğim bir zaman
Kül döner ateşine

Diner ağrım kavuşur
Sesim anadiline
Belki dağlardan
İner kurşunlandığım


Düşerim bir Sümbül dibine
Gitmem, baharını beklerim
Ülkem ülkem ülkem nereye..


-Mehmet Çetin-

 

   DERSİM - 11 bölge 6 ay Yasak!

 Dersim il merkezi ile Hozat, Ovacık ve Nazımiye ilçelerine bağlı 11 bölge 6 ay süreyle geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildi.

 

Konuya ilişkin Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 “Tunceli ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemektedir. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmaktadır.

Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Tunceli Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.
 
2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince 23 Şubat 2016 tarihli ve 2016/8558 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 1 Mart 2016-01 Eylül 2016 tarihleri arasında 11 bölgede 'Özel Güvenlik Bölgesi’ kararı alınmıştır."

10 mart 2016- rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.