Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Batman'ın Sason, Kozluk ve Hasankeyf ilçeleri sınırlarında bulunan 24 bölgenin, yıl sonuna kadar 'Askeri Güvenlik Bölgesi' ilan edildiği duyuruldu.


Aynı gün, Tunceli'de de (Dersim) 11 bölgenin 1 Mart ile 1 Eylül tarihleri arasında 'Askeri Güvenlik Bölgesi' ilan edildiği açıklanmıştı.Bu kez Batman: 24  Nokta yıl sonuna kadar ‘Askeri Güvenlik Bölgesi’ ilan edildi

Batman’ın Sason, Kozluk ve Hasankeyf ilçeleri sınırlarında bulunan 24 bölgenin, yıl sonuna kadar ‘askeri güvenlik bölgesi’ ilan edildiği duyuruldu.

Valilikten yapılan açıklamada, kararı Bakanlar Kurulu’nun aldığı belirtildi.

‘Askeri güvenlik bölgesi’ ilan edilen bölgeler şöyle:


Sason ve Kozluk

Kuzeyde; Domuz Tepe, Harabeler kuzeydoğusu, Kilimli Mahallesi kuzeyi.

Doğuda; İsimsiz Tepe, Göderin Tepe, Acı Tepe 400 metre doğusu,

Güneyde; Kevregevr Tepe, BağnaveTepe.

Batıda; Haleş Tepe, 872 Rakımlı Tepe arasında kalan arazi kesimi.


Hasankeyf

Kuzeyde; Çatalsu Mahallesi, Guharadeziye sırtlarının 500 metre Kuzey doğusu. Doğuda; Çina Tepe, Koyunlu Mahallesi, Diyar Tepe, Kubaalo Tepe, İsimsiz Tepe, Girkevbevut Tepe. Güneyde; Beltagruvar Tepe, Çaymavan Tepe, Poyraz Tepe. Batıda; Kelemahmuke Sırtı, Guharaamir Tepe, Nöbet Tepe arasında kalan arazi kesimleri.


Mardin ve Tunceli’de de aynı karar verilmişti

Mardin valiliği, beş ilçedeki 21 bölgenin, 1 Mart ile 31 Aralık tarihleri arasında ‘askeri güvenlik bölgesi’ ilan edildiğini geçtiğimiz günlerde duyurmuştu.

Aynı gün, Tunceli’de de 11 bölgenin 1 Mart ile 1 Eylül tarihleri arasında ‘askeri güvenlik bölgesi’ ilan edildiği açıklanmıştı.


11 Mart 2016- diken.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.