Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

'İt yavrusu, it olur, insan elinde büyüse bile' demişti Şeyh Said.

İşte, Osmanlı'nın tohumu, T.C!...

Kurdistan, Tehcir ve Jenoside maruz kalıp toptan yok edilirken 'batının maksatlı suskunluğu; ''bu tezgahın; ABD-T.C- PKK ortalığıyla yapıldığı' kanısını güçlendiriyor! (devrimci demokrat)

 

 

Şırnak, Nusaybin Diken Üstünde! -İki Haber-

Şırnak'ta hendek ve barikatların kaldırılması için sokağa çıkma yasağı ilan edilip operasyon başlatılacağı haberleri üzerine birçok kişi kenti terk etti....

 

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde ... Hakkari Valiliği, bugün saat 22.00’den itibaren ilçede sokağa çıkma yasağını ilan edildiğini açıkladı


Şırnak Diken Üstünde!

Şırnak'ta Dicle, Cumhuriyet, İsmet Paşa, Yeşilyurt, Bahçelievler, Gazipaşa ve Yeni mahallelerinde kazılan çukurlar, oluşturulan  barikatlar, cadde ve sokaklara yerleştirilen el yapımı patlayıcılar nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanacağı haberleri göç başlattı.

 

Çok sayıda aile Cizre ve Silopi ilçeleri ile Siirt, Batman ve Mersin'e gitti.

 

Bazı kişiler de evlerindeki eşyalarını araçlara yükleyerek şehirden çıkarken, bazılarının eşyalarını bırakarak toplu taşıma araçlarıyla çevredeki il ve ilçelere gitmeye çalıştığı gözlendi. Kent merkezindeki esnafın büyük bölümü malzemelerini araçlara yükleyerek il dışına götürdüğü belirtildi.


Yüksekova ve Nusaybin'de yasak ilanı


Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bu gece saat 22.00’ den itibaren geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Mardin Valiliği de, Nusaybin’de bu gece yarısından itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.
 

13 Mart 2016 Pazar


xebat nuçe
...............................

Yüksekova ve Nusaybin'de yasak ilanı

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde beklenen kapsamlı operasyon öncesi Hakkari Valiliği, bugün saat 22.00’den itibaren ilçede sokağa çıkma yasağını ilan edildiğini açıkladı. Açıklama ilçede cami hoparlörleri ve zırhlı araçlardan da anons edildi.


Valilikten yapılan açıklamada, "İlimiz Yüksekova İlçesi’nde artan terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan kamu düzeni, huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilmesi için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, İlimiz Yüksekova İlçe merkezinin tamamında 13 Mart 2016 günü saat 22.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup, İlçe merkezine giriş-çıkışlar da yasaklanmıştır" denildi.

NUSAYBİN'DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Mardin Valiliği, Nusaybin İlçesi’nde, bu gece yarısından itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı. Açıklamada şunlar belirtildi:

"İlimiz Nusaybin İlçe Merkezinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan, çukur, barikat ve bombalı tuzakları temizlemek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlamak ve kamu düzenini tesis etmek üzere; 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/c maddesi çerçevesinde 14 Mart 2016 günü saat 00.00’dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Bu süre içerisinde uygulanacak tedbir ve faaliyetlerin öncelikli amacı vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği ile esenliğinin temin edilmesidir."


13 Mart 2016- xebat nuçe


http://www.xebatnews.com/gundem/yuk-ekova-ve-nu-aybin-de-ya-ak-ilani-h13352.html

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.