Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Cesareti olan bu noktaya dokunsun. Orhan Miroğlu sizde genel başkanken her gün alkışlardınız, ayrılıp AKP ye geçince lanetlediniz... Siz zaten Alkışlama ve lanetleme dışında bir moktan anlamazsınız!

(wesu war be Selim, bu çkışın da onurlu bir davranış. Senin gibi değerli insanlara bu toplumun ihtiyacı var. Kendine de, dikkat et lütfen, bu faşist beslemeler istihbarat örgütlerinin Cellatları -Halim Kar)Selim Çürükkaya/ Anter Olayı

Musa Anter olayı yeniden gündeme oturmaya başladı.

Bazı basın ve yayın organları, bazı kişiler, Musa Anter öldürüldüğü zaman olay yerinde ağır yararlanan Orhan Miroğlu' nun MİT ajanı olduğunu yazmaya başladı.

Niye bunu yazıyorlar?

Ortalıkta bir kanıt mı var?


Hayır!


                                                   Anter Olayı


HDP nin üst düzeyindekiler MİT ile birlikte hepimizin gözleri önünde görev ifa ediyorlardı, kimse bunlara bir şey diyor muydu?

Öcalan 15 yıldır açık, tartışmasız MİT ile mesai yapıyor, bu olumsuz görülüyor mu?

Neymiş yeşil, bilmem ne demiş!

Ben asıl bu konu üzerinde yazmak istemedim.

Musa Anter' i olay yerine götüren kişi üzerinde yazmak istedim. Musa Anter'i ölüm yerine götüren kişi, PKK den ayrılan eski komutan, Öcalan'ın bir nolu temsilcisi Hogır kod adlı Cemil Işıktır. Öcalan' ın elinden kaçan Cemil Işık, hem Öcalan ' ı, hem de Musa amcayı kandırdı.

Kayıplardayken Öcalan 'a haber yolladı, ben geri dönmek istiyorum, dedi.>p> Öcalan ona inandı 'tamam gel' dedi.

Bu araHogır, Musa Amcaya telefon açtı:

'Musa amca, biliyorsun ben PKK den ayrıldım, pişman oldum, geri dönmek istiyorum, arabulucu ol, beni öldürmesinler geri gideceğim, dedi.

Musa amaca da iyi bir iş yapıyorum Kürtleri birbirleri ile barıştırıyorum diye Öcalan a haberi verdi. Öcalan da: 'tamam arabulucu ol,' dedi .

Olayı bir sır gibi herkesten, -yanındaki Miroğlu dahil- saklayan Musa amca, böylece Jİtem in kullandığı Cemil Işık'a inandı gitti, ve öldürüldü.

Çok sonraları Wupertal'da PKK nin bildiği bir yerde kalan Hogır' ın soruşturulması yapılmadan PKK tarafından sırlarıyla birlikte ortadan kaldırılması, asıl kuşkulu noktadır.

Cesareti olan bu noktaya dokunsun. Orhan Miroğlu sizde genel başkanken her gün alkışlardınız, ayrılıp AKP ye geçince lanetlediniz.

Siz zaten alkışlama ve lanetleme dışında bir moktan anlamazsınız!

30 Mart 2016- kurdistan aktuel

 

Not; PKK tarafından katledilen, Avukat Mahmut Bilgili'nin fotografını yazıya biz ekledik -devrimci demokrat-

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.