Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ENKS açıklamasında; "PYD onlarca Kürt siyasetçiyi, 'Hain', 'Ajan', 'İşbirlikçi' ilan ederek Tutukluyor,

Kürt sivil siyasetçileri Öldürüyor, Kaçırıyor, İşkence Yapıyor" dedi. 

 

 

ENKS: PYD'nin bize yaptığı Zulümü Belgeleri ile Dünya gündemine Taşıyacağız

ENKS PYD'nin 'Apocu ideoloji' dışındaki tüm Kürt partilerine yaptığı zulmü dünya gündemine taşıyor. ENKS açıklamasında "PYD onlarca Kürt siyasetçiyi tutuklu bulunduruyor, Kürt sivil siyasetçileri öldürüyor, kaçırıyor, işkenceye veriyor" dedi.

ÖLÜMCÜL TAKTİK

ENKS üyesi Bahtiyar Deriki ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"PYD'nin PKK'den miras kalan böyle bir kültürü var: Kendi bağımsız Kürdistan karşıtı ideolojisine tam biat etmeyen masum Kürtleri önce yanlış iftira ile bilgiler temelinde "hain", "ajan" "işbirlikçi" ilan eder.

Bunu yapmak için milyon dolarlarca harcadığı medya ağını kullanır. Sonra öldürme, kaçırma, işkence yapma fiillerini kitlesinin gözünde meşrulaştırır. Kandırılmış kitlenin alkışları altına her türlü zülüm gerçekleştirilir.

Nitekim, 16 binin üzerinde günahsız PKK gerillası da milli düşünceye sahip olduğu için bu şekilde Kürtlerin onayı ve alkışları eşliğinde infaz edildi.

Nitekim Öcalan İmralı notların da;

"Kürt milliyetçisi oldukları için 16 bin gerillayı kendim infaz ettirdi. Türkiye'ye büyük hizmet ettim. En koyu Türk milliyetçisinden daha koyu Türk milliyetçisiyim" ifadesini kullanmıştı."

İBRAHİM BIRO AÇIKLAMA YAPTI

Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) Başkanı İbrahim Biro yaptığı açıklamada "PYD'nin Batı Kürdistan'da (Rojava) yaptığı zulüm konusunda, Uluslararası toplumu belgelerle bilgilendireceğiz. Şimdi dahi onlarca Kürt siyasi yönetici PYD zindanlarında" dedi.

KONUYU, KONSOLOSLUKLAR ARACILIĞI İLE DÜNYAYA TAŞIYACAKLAR

ENKS BAŞKANI Biro açıklamasında "Kürdistan bölgesindeki konsolosluklar aracılığı ile siyasilere yapılan bu zulmü dünya gündemine taşıyacağız. Ayrıca Rojava Kürdistan'ında yürüyüş ve gösteriler düzenleyeceğiz" dedi.

PYD'nin frenlenememesi durumunda üçüncü dünya ülkelerinde görülen sosyalist diktatör bir rejimin ortaya çıkma riski doğabilir. Nitekim Sosyalist Polpot Afrika'da iktidara geldiğinde ülke nüfusunun yarısını hain ilan ederek idam etmişti. Fidel Castro'da İran gibi idam mangalarını kurarak kendi ideolojisinden olmayan vatandaşlara karşı büyük katliamlar yapmıştı.

27 Mayıs 017- ZerNews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.