Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Jeruselam Post'un Kanal 2'ye dayandırdığı habere göre, İsrail İç İstihbarat Servisi Şin Bet'e, IŞİD'e katıldığı belirtilen 20 kişiden oluşan bir isim listesi iletildi. 

 

 

İsrail İçişleri Bakanlığı'nın, IŞİD'e katılan 19 kişiyi vatandaşlıktan çıkarmak için işlemlere başladığı belirtildi.cool
 
İsmi iletilen kişilerin, İçişleri Bakanı Arye Deri'nin geçen hafta önerdiği yasaya dayanarak vatandaşlıktan çıkarılacağı belirtildi.
 
Yasaya göre, İsrail, yabancı terör örgütlerine üye olan kişileri vatandaşlıktan çıkarma hakkına sahip olacak.sad
 
LİSTEDEKİLERİN ÇOĞU İSRAİL VATANDAŞI ARAPLAR
 
Listede yer alan isimlerden birisinin Suriye'de savaşırken öldüğü ifade edilirken, kalan 19 kişinin çoğunun İsrail vatandaşı Araplardan oluştuğu, listede yer alan iki kişinin ise Yahudi kökenli olup sonrada İslam'ı seçtiği ifade ediliyor.
 
Şin Bet'e göre, şimdiye kadar toplam 60 İsrail vatandaşı, Suriye'de aralarında IŞİD'in de bulunduğu ‘isyancı' gruplara katıldı.
 
Suriye'ye gidenlerin çoğu ölürken, 10 kişinin sınırı geçmeye çalıştığı sırada Türk yetkililer tarafından yakalandığı ve İsrail'e iade edildiği belirtiliyor.devil
 
İLK DEFA İSRAİLLİ BİR ARAP VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILMIŞTI
 
Hayfa'da, Ekim 2015 tarihinde aracını İsrailli bir askerin üzerine sürdükten sonra 3 sivili bıçaklayan Alaa Reid Ahmed Zeyud İsrail'in vatandaşlıktan çıkardığı ilk birey olmuştu.
Zeyud'un vatandaşlıktan çıkarılması İsrailli kimi insan hakları örgütleri tarafından ‘tehlikeli bir emsal karar' olarak yorumlanmıştı.
 
23 Agust 017- Sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.