Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

DW Türkçe'nin haberine göre,  bazı üst düzey Emniyet Görevlilerinin ve
Milli İstihbarat Teşkilatı'nda (MİT) görevli Üst Düzey memurlardan birinin Almanya'ya iltica başvurusunda bulunduğu bildirildi. 

 

 

Alman basınında Türkiye'den iki üst düzey emniyet ve istihbarat görevlisinin Almanya'ya iltica etmek istediği öne sürüldü.
 
Yılın ilk 6 ayında Türkiye'den Almanya'ya 3 binden fazla iltica başvurusu
 
DW Türkçe'nin haberine göre,  bazı üst düzey emniyet görevlilerinin ve Milli İstihbarat Teşkilatı'nda (MİT) görevli üst düzey memurlardan birinin Almanya'ya iltica başvurusunda bulunduğu bildirildi. 
 
Ayrıca Federal Emniyet Teşkilatı ile Türkiye'deki güvenlik birimleri arasında koordinasyonu sağlayan üst düzey görevlinin de Hessen eyaletinde iltica başvurusu yaptığı ifade edildi.
 
BAKANLIK BİLGİ VERMEDİ
 
Welt'in üst düzey güvenlik yetkililerine dayandırdığı haberinde, Almanya İçişleri Bakanlığı'nın kişisel verileri koruma zorunluluğu nedeniyle söz konusu başvurulara ilişkin bilgi vermediğine dikkat çekildi.
 
6 BİN 700'DEN FAZLA İLTİCA BAŞVURUSU: 'KIRMIZI PASAPORTLULAR DA VAR'
 
Haberde, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana 6 bin 700'den fazla Türk vatandaşının Almanya'ya iltica başvurusunda bulunduğu hatırlatıldı. İltica etmek isteyenler arasında kırmızı pasaport sahibi diplomatlar ve aileleri de bulunuyordu.
 
'ALMAN YETKİLİLER ENDİŞE İLE İZLİYOR'
 
Alman sözcü: Türk subaylara iltica tanınması hayati ve kaçınılmaz
 
Welt'in haberinde Alman emniyet yetkililerinin, Türkiye'deki bu gelişmeleri kaygıyla izlediği ifade edildi. Haberde, Ankara ile koordinasyonu sağlayan üst düzey Federal Emniyet Teşkilatı görevlisinin de Alman meslektaşlarına yazdığı mektupta bu kaygının dile getirildi belirtildi. 
 
Buna göre mektupta, Türkiye'nin bu tutumu nedeniyle güvenlik birimlerindeki bilgi birikiminin yeni görevlendirmeler ve değişikliklerle doldurulamayacak şekilde uzun süre için kaybolduğu ifadesine yer verildi.
 
31 Ağustos 017- Sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.