Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’de iki Alman vatandaşının daha gözaltına alındığını açıkladı.
 
Bakanlık, gözaltı işlemlerinin perşembe günü gerçekleştiğini bildirdi. (unutmadan, bu sitede sorumlu olan, hala Halim Kar'dır. d.d.com)
 
Almanya Dışişleri Bakanlığı, iki Alman vatandaşının daha Türkiye'de gözaltına alındığını duyurdu.devil
 
Dışişleri Bakanlığı'ndan Cuma günü yapılan açıklamada iki Alman vatandaşının Perşembe günü Türkiye'de gözaltına alındığı bildirilerek, gözaltıların siyasi suçlamalara dayandığı kaydedildi.
 
(foto, Müslüm Elma! Hay siksinler Alman devletinin 'demokrasi' anlayışını... Bu kadar yüzsüzlülük, bu kadar yavşaklık artık çekilmiyor çünkü... d.d.com)
 
Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, gözaltı işleminin resmi olmayan kaynaklarca İzmir'deki Alman Konsolosluğu'na bildirildiğini ve konsolosluğun irtibat kurması üzerine Antalya'daki havalimanı polisince teyit edildiğini belirtti.devil
 
Gözaltına alınan iki kişinin de sadece Alman vatandaşlığına sahip olduğu, henüz doğrudan telefonla bir iletişimin kurulamadığı, gözaltına alınan Alman vatandaşlarına en hızlı şekilde konsolosluk hizmeti verilebilmesi için girişimlerin sürdüğü bildirildi.
 
Türkiye'de 10 Alman vatandaşı siyasal sebeplerden ötürü tutuklu bulunuyor. Bunların arasında Die Welt gazetesinin Türkiye muhabiri Deniz Yücel, insan hakları aktivisti Peter Steudtner ile çevirmen Meşale Tolu da bulunuyor.devil
 
Gazeteci Deniz Yücel 200 gündür özgürlüğünden yoksun. Silivri Cezaevi'nde tutulan Yücel hakkında hâlâ bir iddianame yok. Yücel'in meslektaşları Alman hükümetinin Türkiye üzerindeki baskıyı artırmasını istiyor.devil
(foto, Müslüm Elma ve ardından tutuklananlar. Örgütün içindeki Kontra faşist elamanların ÖNÜ AÇMAK için tutuklandı bunlar... d.d.com)
Kaynak; 01 Eylül 2017- Deutsche Welle Türkçe-  

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.