Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Gençlik yıllarında ülkedeki dikta yönetimine karşı silahlı mücadele veren gerilla gruplarına katılan ve 1970'de askeri rejim tarafından hapse atılan Dilma Roussef, üç yıl süreyle işkence görmüştü... İşçi Partisinden yapılan açıklamada, Başsavcı Janot'un kanıt sunmadan suçlamada bulunduğu belirtildi.

 

 

Brezilya'da Eski Devlet Başkanları,  Suç Örgütü Kurmakla Suçlanıyordevil
 
Brezilya Başsavcısı Rodrigo Janot, eski devlet başkanları Luiz Inacio Lula da Silva ve Dilma Rousseff ile beş eski bakan hakkında, suç örgütü kurdukları ve rüşvet aldıkları gerekçesiyle Yüksek Mahkemeye suç duyurusunda bulundu.
 
Eski Brezilya Devlet başkanı Luiz Inacio Lula da Silva 2 Ekim 2009’da Rio de Janerio’nun 2016 Olimpiyat Oyunları’nı ağırlamaya hak kazandığını öğrendiğinde mutluluktan gözyaşlarına hakim olamamıştı.
 
Eski Brezilya lideri Lula'nın mal varlığı donduruldu
 
Başsavcı Janot, suç duyurusunda, eski devlet başkanları Silva ve Rousseff ile beş eski bakanın, aralarında devlet petrol şirketi Petrobras, Ulusal Kalkınma Bankası ve Planlama Bakanlığının da bulunduğu kamu kurumları aracılığıyla rüşvet topladıklarını savundu.
(foto,Luiz Inacio Lula da Silva,ve Dilma Rousseff)
 
Başsavcının suçladığı kişilerin tamamı İşçi Partisi mensubu. Bu kişilerin 480 milyon dolar rüşvet aldıkları iddia ediliyor.
 
İşçi Partisinden yapılan açıklamada, Başsavcı Janot'un kanıt sunmadan suçlamada bulunduğu belirtildi.
 
Eski Devlet Başkanı Lula da Silva, temmuz ayında "pasif rüşvet ve kara para aklama" suçlarından 9 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmış ve sonrasında emeklilik fonları da dahil bütün mal varlıkları dondurulmuştu.
 
Karara itiraz eden Silva, suçlu olduğunu gösteren tek bir kanıt varsa cezaevine kendi rızasıyla gideceğini belirterek suçlamaları siyasi olarak nitelendirmişti.
 
(Foto, Arjantin devlet başkanı; Cristina Fernández de Kirchner. ABD karşıtı idi. ABD'nin aynı alçakca suçlamaları ve tehditleri karşısında, 10 Aralık 2015 tarihinde görevini, ABD uşağı;  Mauricio Macri'e devretmek zorunda bırakıldı...d.d.com)
 
06 Eylül 017-sputnik 
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.