Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

d.d.com) ABD, adına RTE denilen bu itinin ipini daha 2015'te çekmişti. İstediği bütün işleri buna yaptırdı, bütün antlaşmaları imzalattı. Ve bu köpeğinin kullanım süresi doldu.
Çünkü, bundan sonra başa getireceği, CUNTA'da, hükümet..de,  ABD'nin bu itine yaptırdığı işleri ve 'imzalattığı antlaşmaları'' izmek zorunda. 
 
 
Finans kapital,  güvence ister, macerayı sevmez! RTE itinin ise kitle tabanı bile yok ama şark dansözü gibi 'Kızıl Sultan Abdülhamid'i (dengelere oynayan)  oynadı yıllardır... Ama, efendisi ipini çekti...
 
Unutmadan, fotografta, RTE ve sürtüğü Emine, ABD'nin Washington havaalanına inerken bir 'Onbaşı' tarafından karşılanıyor. Tarih, 30 Mart 2016'da çekilmiş bu foto. -d.d.com.
 
Haber aşağıda:
....................
 
 RTE; ABD'de Çağlayan'a Dava Açıklaması: Türkiye'ye Yönelik bir Adımdır
 
Recep Tayyip Erdoğan, ABD'deki Reza Zarrab davasına eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın da sanık olarak dahil edilmesinin "arkasından çok pis kokular geldiğini" devilsöyledi.
 
Kazakistan'a seyahati öncesinde bir basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, "Bizim eski ekonomi bakanımıza yönlik atılan bu adamı, ben Türkiye'ye yönelik atılan bir adım olarak değerlendiriyorum" dedi
 
Aralarında Türkiye ve İran vatandaşı iş adamı Rıza Zarrab, eski Bakan Çağlayan ve Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın da bulunduğu dokuz kişi, İran'a uygulanan yaptırımların etrafından dolaşarak, ABD'li yetkililere yalan beyanda bulunmak ve yaptırımları ihlal etmek suçlamalarıyla New York eyaletinde yargılanıyor.
 
Çağlayan'la ilgili son gelişmeyi 'siyasi bir karar' olarak yorumlayan Erdoğan, "Neymiş İran'la yaptırımları delmiş. Bir defa biz İran'a yaptırım uygulama kararı almadık ki. Atılan bu adımlar tamamen siyasidir. Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor. Rıza Zarrab olayı da öyledir. Halk Bankası yardımcısı Hakan (Atilla) beyin olayı da öyledir" devildiye konuştu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mayıs ayındaki Washington ziyareti sırasında Türkiye büyükelçiliği konutunun önünde yaşanan kavga sonrasında korumaları hakkında açılan soruşturmanın da aynı gelişmelerin bir parçası olduğunu ifade etti.devil
 
Cumhurbaşkanı, "Amerikan güvenlik güçlerinin orada herhangi bir tedbir almaması da bu pis kokunun bir ifadesidir" devildedi. (Korku ve telaşın yarattığı panik-atak ruh hallerinin dışa vurumu ama.... d.d.com)
 
Erdoğan yaşanan tüm bu gelişmeler için "ABD hükümetinin düşmüş olduğu aczi gösteriyor" ifadesini kullandı.
Erdoğan'a Avrupa'ya: Erdoğan'a vurmak size oy mu kazandıracak?
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında Avrupa'yı de eleştirdi.
 
Erdoğan, Avrupa Birliği'nin Türkiye'yi 15 yıldır oyaladığını belirtirken, 16 Nisan anayasa referandumu öncesinde kampanya izni vermemelerine karşın "terör örgütlerinin önde gelenlerinin kendi ülkelerinde kampanya yapmalarına" müsaade ettiğini de sözlerine ekledi.
 
Erdoğan, "Şu anda da kendi içlerinde birbirilerine girdiler. Yatıyorlar kalkıyorlar Ak parti, Türkiye, Erdoğan. Bizimle ne ilgisi var. Kendi seçiminizi yapıyorsunuz. Erdoğan'a vurmak size oy mu kazandıracak? Yarın bir gün uluslararası toplantılarda ne olacak? Hollanda başbakanı ile gibi mi olacak? Yüzüme bakamıyor şimdi ben zaten bakmıyorum. Bakın hükümet kurmadı, ne hale düştü" devildiye konuştu.
 
08 Eylül 2017-BBC

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.