Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Avrupa’daki Kürt siyasetçilerle ilgili bilgi toplayıp, suikast planlayan MİT ajanı Mehmet Fatih Sayan'a ilişkin kararını açıklayan Hamburg mahkemesi, ödül gibi bir ceza verdi. Mahkeme Sayan'ı 'adli kontrol' şartıyla serbest bıraktı. -10-11 Ekim 2017-Ajanslar-
(Halim Kar: istihbarat örgütleri arasında şöyle bir 'anlaşma' var;

 

 

'Sen benim ajanıma karışma, bende senin ajanına karışmayayım...'
 
Yani, istihbarat örgütleri için sorun yok. Ablukaya alınan ise biziz,yani toplum...
 
Kamuoyunun tepkisi sonucu -Ki, Alman parlamentosundaki siyasetçiler bile Türk MİT'in faaliyetlerinden rahatsız olduklarını defalarca açıkladılar ama para etmedi- Alman polisinin göstermelik olarak tutukladığı Üç-Beş Türk AJANINI bile  Alman, Koblenz Eyalet Yüksek Mahkemesi’ ile Hamburg mahkemelerinin serbest bıraktığına da tanık oluyoruz şimdi... 
 
Alman mahkemelerin Türk MİT elemanları hakkında aldığı bu kararlar da, Alman istihbarat örgütü BND ile Türk MİT'nin 'ortak çalıştığını' ve birbirlerine ajanına dokunmadığını gözler önüne seriyor vedoğruluyor. 
 
Yani, toplumun gözleri önünde 'göstermelik bir oyun oynanıyor'  tıpkı, toplumla alay eder gibi. 
 
Kaldı ki, Almanya daki MİT mensuplarının sayısı  Üç-Beş ajanla da sınırlı değil, binlerle ifade ediliyor ve bu durum Alman parlamentosunda bile dile getirildiği gibi, Alman basınında da defalarca yer aldı, Yürüyüşler yapıldı, 'Türk MİT'i Almanya dan Defolup gitsin...diye.
 
Fakat para etmiyor. Derin devlet (esas devlet bunlardır zaten), Parlamentonun çok çok üstünde. Kendi parlamentosunu bile dinlemiyor 'derin devlet'. Ve bütün bunlar kamuoyu önünde oluyor...-Halim Kar-
 
Aşağıdaki haberde,  Türk Ajanlarını serbest bırakan bir başka Mahkeme haberi:
...................
 
Almanya'daki "Türk Ajanlar" davası Resmen Kapandı
 
Almanya’da Türk istihbaratı adına Kürtler, Aleviler ve Hizmet Hareketi başta olmak üzere Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP muhalifleri hakkında istihbarat topladıkları iddiasıyla yargılanan üç kişinin davası resmen kapandı.
 
Koblenz Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde resmen sonlandırılan davaya takipsizlik kararı verildi.devil
 
Söz konusu davada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde “Başbakanlık Sosyometri Danışmanı” olarak görev yapan Muhammed Taha Gergerlioğlu’yla birlikte, bu şahıs için çalıştığı iddia edilen Ahmet Duran Y. ve Göksel G. sanık olarak yargılanıyordu.
 
(Foto, Hamburg mahkemesi tarafından serbest bırakılan MİT ajanı, tetikçisi, Mehmet Fatih Sayan)
 
Kamuoyunda “Türk casuslar davası” olarak bilinen dosyaya bakan hakimler, geçen hafta perşembe günü baş sanık Gergerlioğlu’nun 70 bin Euro, diğer sanıklardan Ahmet Duran Y.’nin 5 bin Euro ve Göksel G.’nin ise 100 saat kamu hizmet vermesi karşılığında davanın kararsız sonlandırılacağını duyurmuştu.
 
"CASUSLUK HAKKINDA SOMUT DELİLLERE ULAŞMAK UZUN SÜREBİLİRDİ"devil
 
Koblenz Eyalet Yüksek Mahkemesi 1. Ceza Dairesi’nden yapılan açıklamada tutuklu bulunan M. Taha Gergerlioğlu’nun serbest bırakıldığı kaydedildi.
 
Mahkemenin yaptığı açıklamanın devamında, casusluk iddiasına konu olan sanıkların “Alman vatandaşı olmadığı” ve “casusluk faaliyetlerinin Almanya’ya karşı yapılmadığını” devilbelirtilmesi dikkat çekti.
 
Yüksek mahkeme, baş sanık Gergerlioğlu’nun 10 ay kadar tutuklu kaldığı dava kapsamında “casusluk faaliyetlerine dair somut bilgilerin ortaya çıkarılmasının çok uzun zaman alacağını” ve “eldeki bilgilerin yeterli ağırlığının olmadığına” dikkat çekti.
 
11 Ekim 017- Hürriyet-avrupa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.