Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Sözcüsü Stephane Dujarric, sorunların çözümü için Erbil ile Bağdat arasında doğrudan diyaloğun olması gerektiğini söyledi.

 

 

Rûdaw'a konuşan Stephane Dujarric, BM Genel Sekreteri'nin Kerkük’ün durumunu yakından takip ettiğini belirtti.
 
BM Sözcüsü, “Gelen raporlara göre, binlerce insanın Kerkük'ü terk ettiğini biliyoruz. Onlara yardımcı olabilmemiz için daha fazla bilgi edinmeye çalışıyoruz. Ancak şurası net ki, çatışmalar esasında durumu iyi olmayan bölgeyi kötü etkileyecek” dedi.
 
Kerkük'teki göçzedelerin durumuna ilişkin olarak Stephane Dujarric, şunları söyledi:
 
“Kamplarda iki kişinin öldüğü veya yaralandığını duyduk. Daha fazla bilgi edinmeye çalışıyoruz. BM Genel Sekereteri Kürdistan'daydı ve Musullu göçzedeleri yakından gördü. Şurası bir gerçek, bu olayların doğrudan insani açıdan olumsuz etkisi olacak. Bu yüzden Bağdat yönetimi ile Kürdistan Bölgesi Hükümeti arasında doğrudan diyalog olmalı.” devil
 
17 Ekim 017- New York (Rûdaw) 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.