Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD Başkanı’nın IŞİD’le Mücadelede Özel Temsilcisi Brett McGurk, Iraklı güçlerle peşmerge arasında çatışma yaşanMaması için çalışıldığını söyledi. 

 

 

Suriye’nin Rakka kentini ziyaretinden sonra Irak’a dönen McGurk, son gelişmelerle ilgili Twitter’dan açıklama yaptı.
 
McGurk, Irak’ta bütün tarafların, Iraklı güçlerle peşmerge arasında çatışma yaşanmaması ve IŞİD’e karşı savaşa odaklanılması için çalıştığını belirtti.
 
Brett McGurk, ABD’nin bölgenin istikrarını sağlamak için yoğun çalışmalar yürüttüğünü ve tüm askeri operasyonların koordine edildiğini belirtti.
 
Rakka’nın IŞİD’den tamamen temizlenmesi için iki gündür hazırlıklar yapıldığını, yapılacak yardımların konumlandırıldığını belirten McGurk, mayın temizleme çalışmalarına hazırlanıldığını ve insani hizmetlerin devam ettirileceğini duyurdu.
 
McGurk, IŞİD’in, Rakka yakınlarındaki bir su arıtma tesisinin içine ve etrafına 150 adet patlayıcı cihaz yerleştirdiğini ve bu cihazların etkisiz hale getirildiğini söyledi.
 
Rakka’nın dışında yer alan bir okuldan fotoğraflar paylaşan McGurk, IŞİD tarafından tahrip edilmiş olan okulun bakımdan geçtiğini, 6 - 12 yaş arasındaki bin çocuğa eğitim verecek olan okulun kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarının karşılandığını duyurdu.
 
IŞİD’in bir zamanlar vahşetli bir terör örgütü olduğunu ancak şu an zavallı ve amaçsız kaldığını söyleyen temsilci, Rakka’da 6 bine yakın kayıp verdiğini ve kalabalık gruplar halinde teslim olduğunu söyledi.
 
18 Ekim 2017-Rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.