Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kerkük’ten Rûdaw TV’ye bağlanan bir Türkmen, “Tek muhatabımız Sayın Mesud Barzani’dir. Sayın Barzani’nin emir vermesi halinde peşmergeyle mücadele etmeye hazırız” dedi.

 

 

Rûdaw TV’nin canlı yayınına telefonla bağlanan Türkmen bir vatandaş, Kerkük’te yaşananlara ilişkin şunları söyledi:
 
“Kürtlerle kardeşiz. Bizleri aldattılar. Kardeşlerimizi, peşmergeleri kovdular. Heşdi Şabi’nin iyi olacağını söylediler. Geldiler hepsi yalan çıktı. Erşad Salihi de bize yalan söyledi, bizi aldattı. Peşmergeye yönelik yalanlar söylediler.
Hasan Soran da bizi aldattı. Sadi Ahmed Pire de çıkıp televizyonda ‘Heşdi Şabi yoktur’ demesin. Yalan söylemesin.
 
Heşdi Şabi’yi buraya kimin hatırı için getirdiler? Heşdi Şabi kentten çıkmıyor. Öncelikle Sayın Barzani yanımızda olsun, ondan hak istiyoruz. O bizim reisimiz, liderimizdir. Gelsin çıkarsın bunları buradan. Maalesef bize ihanet ettiler.
Erşad Salihi ve yandaşları bizi tehdit etti. Kürt kardeşlerimiz ve peşmergelerimizle birlikteyiz. Öleceksek de birlikte ölelim. Biz başı dik ölmek istiyoruz.
 
Peşmerge kardeşlerimizle aynı haklara sahibiz. Düşman Heşdi Şabi’dir, onlar da Şii’dir.
Onlarla kardeş değiliz. Bizim tek muhatabımız Sayın Mesud Barzani’dir. Sayın Barzani’nin emir vermesi halinde peşmergeyle mücadele etmeye hazırız. Heşdi Şabi’yi birlikte vururuz. Burası bizim memleketimiz onların değil. ”
 
19 Ekim 2017- Kerkük (Rûdaw) 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.