Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Mesud Barzani, “Kosret Resul bir mücadele adamı... Resefa İnceleme Mahkemesi'nin kararıyla tutuklanmaz” dedi.
(utanmazlığın bu kadarı, 'Barzani' hala 'başkan'? Çünkü, ar damarı çatlamış, utanç diye bir kaygısı bile yok..d.d.com)

 

 

Irak Yüksek Yargı Meclisi Sözcüsü Hakim Abdulsettar Bayraktar, bugün yaptığı açıklamada, Resefa İnceleme Mahkemesi'nin Iraklı güçleri “işgalci” olarak nitelendirdiği gerekçesiyle Kürdistan Bölgesi Başkan Yardımcısı  Kosret Resul için 7 yıl hapis cezası isteminde bulunduğunu belirtmişti.
 
Bayraktar, “Mahkemeye göre, Resul'ün silahlı kuvvetlere yönelik sözleri aşağılayıcıdır. Söz konusu karar Irak Ceza Kanunun 226. Maddesine göre alındı” ifadelerini kullandı. 
 
Mesud Barzani, söz konusu karara ilişkin bu akşam yayımladığı açıklamada şunları kaydetti:
 
“Sayın Kosret Resul, Kerkük’te yaşanan olaylara ilişkin düşüncesini belirtmiştir. Bunun üzerine hakkında tutuklanma kararı çıkarılmış. Resefa İnceleme Mahkemesi'nin verdiği karar açık bir şekilde siyasi bir karardır. Bu da Bağdat’ta üstün aklın sahip olduğu düzeyini gösteriyor.
 
Barışçıl bir şekilde düşüncesini dile getiren bir halkın toplu bir şekilde cezalandırılması veya düşüncesini ifade eden birinin tutuklanması gerekiyorsa bu da gösteriyor ki sahip oldukları bu akılla kimse onlarla yaşayamaz.
 
Bağdat yönetimi özgürdür! Nasıl karar verecekse buyursun versin. Ancak Sayın Kosret Resul gibi bir mücadele adamı ve diğer mücadele adamlarımız onların kararıyla tutuklanmaz, tutuklayamazlar da.” 
 
20 Ekim 2017- Rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.