Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Halim Kar: T.C faşizmi, 'ABD-AB' silahları ile 18 ay boyunca Kuzey Kürdistan'ı yerlebir ederken, en az 'On bin' Kürt çocuğunu katledip, Milyonlarca Kürdü Sürgünlere yollarken ABD faşistleri sadece gözlerini, kulaklarını kapatmakla kalmamıştı...

 

 

TC'ye açık açık destek vererek, bu katliam konusunda  'HABER' yapılmasını bile BASIN- YAYIN ORGANLARINA yasaklamıştı...
 
Hatta, Londra'daki Rus TV (RT), 'Türkiye'de Kürdler Katlediliyor' diye yayın yaptığı için, hem o kanalın bu haberlerini sansürletmiş, hemde kapatmak için İngiliz mahkemelerini harekete geçirmiş, dava açtırmıştı...
 
Güney Kürdistan'da oynadığı alçakca oyunlar zaten ortada.
 
IŞID oyunları ile (IŞID zaten ABD'nin Köpekleri) binlerce Kürt çocuğunu Ölümlere yolladı, ardından BÖLGEYE KENDİ YERLEŞTİ ve Irak-İran rejimleri ve TC ile  'gizlice' anlaşarak, hem çepeçevre Ablukaya aldırdı  Güney Kürdistan'ı, hemde Kürdistan'ın üzerine sürdü bu rejimleri .... 
 
Ama, iki şehirlik -Erbil-Süleymaniye- her tarafı ABD faşistlerinin ASKERİ ÜSLERİ ile doldu taştı....
 
Batı Kürdistan'da -Rojava- durum da ortada. 
 
ABD, batı Kürdistan da En az '7 Askeri ÜS Kurdu' uşağı PKK ve Kontra Türk solu sayesinde ama Kürdlere yine hiçbir şey yok.... Hatta PKK'ya Rojava'daki Kürdleri boşalttırdı... 
 
Orta doğu'da  kendine bağlı bütün paramiliter örgütlere 'Yerleşik ÜS'de kuruyor  orada ama Kürdsüz bırakarak o coğrafyayı....
 
Bunları asla görmezden gelmeyiniz, UNUTMAYINIZ. 
 
Ve gelişmeleri oynanan oyunları doğru Analiz ediniz; bu gidişle ABD faşistleri KÜRDİSTAN'ı TOPTAN ORTADAN KALDIRACAK!
 
Ve de artık, 'biz ne Yapıyoruz?' diye kendinize sorunuz...
 
Aksi taktirde, Kürdistan'nın bütün parçlarını ortadan kaldırma projesi olan PKK gibi paramiliter bir örgüt olup çıkacak, ABD faşistleri tarafından hem kullanılacaksınız (ki, şimdiki pozisyonunuz budur zaten) hemde Kürt çocuklarını ölümlere yollayacaksınız...
 
Biz, böylesi bir  tehlikeli aymazlığa , sessiz kalarak ortak olmayacağız...
 
 -devrimci demokrat.com- Halim Kar-
................................
 
BasNews/  Kürdistan Bölgesi'nde "ABD bize ihanet etti" Pankartları
 
Kürdistan Bölgesi’nde 25 Eylül’de gerçekleşen ve halkın yüzde 93’ü gibi yüksek bir oranla ‘Evet’ dediği bağımsızlık referandumu sonrası Kerkük'ün işgaline ses çıkarmayan ABD'ye tepki sokağa taştı. 
 
Erbil ve Duhok gibi birçok şehirde üst geçit ve duvarlara asılan pankartlarda “ABD bize ihanet etti” mesajı yer aldı. Ayrıca Kerkük’ün Irak ordusu ve İran destekli Şii Haşdi Şabi tarafından işgal edilmesinin ardından kentte her geçen gün, Kürt yönetimine ait izler siliniyor.
 
Kürdistan Bölgesi’nde ABD’ye karşı tepki büyüyor. Başkan Mesud Barzani’nin başkanlık görevini bırakırken açık açık ‘sessiz kaldığı için’ eleştirdiği ABD’ye tepki sokağa da yansıdı.
 
Erbil ve Duhok gibi birçok şehirde üst geçit ve duvarlara asılan pankartlarda Barzani’nin konuşmasındaki, “Irak ordusu bize Amerikan silahlarıyla saldırdı. Bunun adı ihanettir” demişti.
 
Asılan pankartlarda da, “ABD bize ihanet etti” yazıldı. Pankartlarda, “Amerika artık dostumuz değil” mesajı da yer aldı.
 
Kerkük’te Kürt yönetiminin izleri siliniyor
 
Öte yandan Irak ordusu ve İran destekli Şii Haşdi Şabi’nin girdiği ve yönetimi Irak merkezi hükümetine geçen Kerkük’te, Kürt yönetiminin izleri siliniyor. 
 
Kürdistan Bölgesi bayrağının indirilmesi, cadde isimlerinin değiştirilmesi, heykel ve portrelerin kaldırılması bu uygulamalardan bazıları.  En son yapılan değişikliklerden biri geçtiğimiz haftanın sonunda yaşandı ve Şehit Şerko Caddesi’nin ismi değiştirildi. 
(foto, Sur)
30 Ocak 2015’te, Kerkük Güney Cephesi’nde IŞİD’le girdiği çatışmada hayatını kaybeden Peşmerge Güçleri 1. Piyade Tugayı Komutanı Tuğgeneral Şerko Fatih Şwani’nin adı Kerkük’te bir caddeye verilmişti.
 
Caddenin ismi, 2011 yılında kimliği belirsiz kişilerce öldürülen Türkmen beyin cerrahı Yıldırım Demirci’nin adı verilerek değiştirildi.
 
06 Kasım 2017- BasNews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.