Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kızılhaç, şu ana dek 900 binden fazla kişiyi etkileyen kolera salgınıyla mücadele için hayati önemdeki klor tabletleri sevkiyatının engellendiğini duyurmuştu. Yemen'de yedi milyon kişi açlıktan ölümün kıyısında...
(bu Vahşetin baş Mimarı; ABD faşistleridir... d.d.com)

 

 

Yemen 'dünyanın en büyük açlık felaketiyle karşı karşıya'
 
Üst Düzey BM Yetkilisi Mark Lowcock, yardım teslimatına tekrar başlanmaması halinde, Yemen'in "milyonlarca kurbanı olabilecek" son yıllarda dünyada görülen en büyük açlık felaketiyle karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu.
 
İnsani Yardım İşlerinden Sorumlu BM Genel Sekreter Yardımcsı Lowcock, Suudi Arabistan önderliğindeki koalisyona Yemen'e yönelik ablukanın kaldırılması çağrısı yaptı.
 
Koalisyon, Husi isyancıların Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a bir füze fırlatmasının ardından, Yemen'e tüm hava, kara ve deniz yolu girişlerini kapatmıştı.devil 
 
(dünya toplumunu, sağır, kör ve aptal sanıyor bu manipülatif haberi yapanlar. Suudi koalisyonunu ABD'nin Kurduğunu ahırdaki Eşekler bile biliyor halbu ki...d.d.com)
 
Balistik savaş başlığı taşıyan füze Riyad yakınlarında imha edildi.
 
Suudi Arabistan, ablukanın İran'ın isyancılara silah göndermesini durdurmak için gerektiğini savunuyor.devil
 
İran ise, koalisyonla 2015'ten bu yana savaşan isyancıları silahlandırdığı iddialarını reddediyor.
 
BM Güvenlik Konseyi'ndeki basına kapalı brifingden sonra konuşan Lowcock "Konseye, bu önlemlerin kaldırılmaması halinde, Yemen'de açlık yaşanacağını söyledim. Bu açlık, dünyanın son on yıllarda görmediği büyüklükte, milyonlarca kurbanı olan bir felaket olacak" dedi.
'Milyonları tehdit eden feci durum'
 
Kızılhaç da "feci" durumun yardım teslimatlarına bağımlı milyonlarca Yemenliyi tehdit ettiğini söylemişti.
 
Kızılhaç, şu ana dek 900 binden fazla kişiyi etkileyen kolera salgınıyla mücadele için hayati önemdeki klor tabletleri sevkiyatının engellendiğini duyurmuştu.
 
BM, Yemen'deki yedi milyon kişinin açlığın kıyısında olduğünü söylüyor.
 
Ülke sivillerin hayatta kalması için gereken her şeyde dışa bağımlı ve şu anda ülkeye gıda, yakıt ve ilaç giremiyor.
 
BM'ye göre Yemen'deki iç savaşa Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun, Mart 2015'te başlayan müdahalesinde düzenlenen hava saldırılarında yüzde 60'ı sivil 8 bin 670 kişi öldü, 49, 960 kişi de yaralandı.
 
09 Kasım 017-BBC

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.