Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Haber başlığı; RTE, "Esed,  Devlet Terörü Estirmiş bir Teröristtir" dedi.
 
Fotograflarda, RTE köpeğinin emriyle yapılan, TC'nin devlet terörü; Cizre, SUR, Nusaybin, Yüksekova, Şırnak, idil... 

 

 

 RTE, "Esed,  Devlet Terörü Estirmiş bir Teröristtir" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus'a yaptığı ziyaret sırasında Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a "terörist" dedi ve Suriye'nin yeni döneminde "Esad'la yürümenin mümkün olmadığını" söyledi.
(foto,Cizre)
Recep Tayyip Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a "terörist" diyerek savaş sonrasında oluşturulacak düzende Esad'la hareket edilemeyeceğini söyledi.
 
Tunus'a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Tunus Devlet Başkanı Beji Kaid Es-Sebsi ile ortak basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, "Esed, kesinlikle açık ve net söylüyorum, devlet terörü estirmiş aslında bir teröristtir" dedi.
 
Suriye'de, Esad'la "yürümek kesinlikle mümkün değildir" diyen Erdoğan, sözlerini "Niçin? 1 milyona yakın vatandaşını öldürmüş olan bir Suriye'nin başkanıyla nasıl olacak da geleceği kucaklayacağız? Suriye'nin halkı böyle birisini başında görmek ister mi?" diyerek sürdürdü.
(Foto, SUR)
Türkiye, Suriye'de altı yılı aşkın bir süredir devam eden iç savaştan Esad yönetimini sorumlu tutan ülkeler arasında yer alıyor. Ankara, Rusya ve İran'ın desteklediği Beşar Esad'ın ülkenin yeni döneminde koltuğunu korumasına karşı çıkıyor.
 
Suriye'deki savaşa diplomatik çözüm çabaları ise sürüyor.
Rusya, Türkiye ve İran'ın garantörlüğünde Kazakistan'ın başketi Astana'da tarafların bir araya getirildiği müzakereler yapılıyor.
 
Astana'daki görüşmelerin yanısıra Rusya, Soçi kentinde muhalifler ile rejim güçlerini buluşturacak Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
(foto, Nusaybin, Yüksekova, Şırnak,İdil...)
İslamcı Ahrar'uş Şam ve ABD destekli Mutasım Tugayı'nın aralarında yer aldığı Suriyeli muhalif gruplar, 20-30 Ocak tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan kongreye katılmayacağını açıklamıştı. 
 
Haberin orjinal başlığı; Erdoğan'dan Esad'a terörist suçlaması
 
DW/DHA, DÇÜ/ÖA
 
©28 Aralık 2017-Deutsche Welle Türkçe

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.