Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

HÖH'ün Genel Başkanı Fatih Kaya, Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'a konuştu ve 22 ilde şubelerinin, 7 binin üzerinde üyelerinin olduğunu söyledi. "80 milyonluk millet olarak bize ihtiyaç duyulduğunda her zaman hazırız."

(Sol örgütler, devletin pençesine düşürüldü, Meydan, Paramiliter örgütlerle bunlara kaldı. Bu yüzden çok rahatlar..d.d.com)

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Osmanlı armalı, Halk Özel Harekâtı (HÖH) yazılı bazı araçlarla kamuoyunun gündemine gelen HÖH’ün, İçişleri Bakanlığına kayıtlı bir dernek olduğu ve 22 ilde aktif çalışmalar yürüttüğü ortaya çıkmıştı. 

Son Kanun Hükmünde Kararnamelerdeki (KHK) 'iç savaş' maddesinin ardından yeniden gündeme gelen HÖH, bireysel silahlanmaya gittikleri ve AKP'nin talimatıyla hareket ettikleri iddiasıyla HDP ve CHP tarafından Meclis gündemine taşınmıştı.

(HÖH'ün Genel Başkanı Fatih Kaya)

HÖH'ün Genel Başkanı Fatih Kaya, Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'a konuştu ve 22 ilde şubelerinin, 7 binin üzerinde üyelerinin olduğunu söyledi. "80 milyonluk millet olarak bize ihtiyaç duyulduğunda her zaman hazırız." diyen Kaya, "silahlanmaya gerek görmediklerini" savundu.

Kaya'nın açıklamaları şöyle:

  • “Hain darbe girişimine karşın bir talimatla milletimizle birlikte meydanlara indik. HÖH çadırını 16 Temmuz’da ilk Trabzon’da kurduk. 30 Kasım 2016’da derneğimizi kurduk. İçinde çocuklar var, teyzeler var, öğretmenler, işadamları, esnaf var. Başı açığı da, kara çarşaflısı da var."

  • "İstanbul, Ankara başta olmak üzere 22 ilde şubemiz açıldı. 7 binin üzerinde üyemiz var. İçimize sızmak isteyen çok FETÖ’cü var."

  • "İlk girişte 10 lira, aylık olarak ise sembolik bir lira alıyoruz. Beş ay öncesine kadar 121 şubemiz vardı. Maddi sıkıntılardan dolayı kapattık. Devletten yardım almıyoruz."

  • "Devletimiz, askerimiz, polisimiz her şeye hâkim. Zamanı geldiğinde, 80 milyonluk millet olarak bize ihtiyaç duyulduğunda her zaman hazırız."

  • "Cumhurbaşkanı ile fotoğraf çektirmeyi herkes ister, ben de bu ülkenin evladı olarak çektirdim. Cumhurbaşkanımıza ‘biz böyle bir oluşumdayız’ demeye, anlatmaya gittim. Milletin seçtiği biriyle fotoğraf çektirmek niye rahatsız eder?"

  • "Kamu görevlisiyim. 6 ay ücretsiz izne ayrılıp Suriye’ye gittim. Türkmenlere yardım ettim. Oraya giden o atmosferde hücum yeleğiyle öyle poz verir."

  • "Her tarafta HÖH yazan arabalar var. Bunların bizimle ilgisi yok. Davalar açtık."

  • "Üye olacaklara, dededen kalma tüfekle dahi resmin varsa üye olamazsınız diyoruz. Silahlanmaya gerek görmeyiz çünkü devletimiz her şeye vakıftır."

  • "Gezi benzeri olayı basmak için sokağa çıkmayız, devletin askeri-polisi var. 15 Temmuz gibi devletin emiri mümini talimat vermediği sürece sokağa çıkmayız. Meclis’i niye benimle meşgul ediyorlar?”

CHP VE HDP MECLİS'E TAŞIMIŞTI

Darbe girişiminin ardından ortaya çıkan ve kendilerine Halk Özel Harekat adını veren grup HDP tarafından Meclis gündemine taşındı. HDP'li vekil Meral Danış Beştaş, Halk Özel Harekatı adlı grubun araştırılması için Meclis'e araştırma önergesi verdi.

'TEDİRGİNLİK YARATIYOR'

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İstanbul başta olmak üzere birçok yerde serbestçe gezen ve üstünde Halk Özel Harekât (HÖH) yazan araçların tedirginlik yarattığını belirterek, 

"Devletin resmi kuruluşlarına bağlı olup olmadığı, üzerlerinde bulunan teçhizatların hangi mevzuat uyarınca bulundurulduğu şüpheli olan bu araçların trafikte serbestçe dolaşması halkın can ve mal güvenliğine açık bir tehdittir. Araç ya da araçların -çünkü birçok şehirde görüldüğü iddiaları bulunmakta- referandum öncesi tedirginliği, gerginliği arttıracağı açıktır. Bu araçların hiçbir işlem görmeden dolaşımına izin veriliyor olması akıl alır değildir” dedi ve HÖH'ü Meclis gündemine taşıdı.

 

29 Aralık 2017-birgün

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.