Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Dün yapılan açıklamada IKBY'nin, Türkiye ve İran'la olan sınır kapılarının kontrolünü merkezi yönetime -Bağdat'a- teslim edilmesi kararı alındığı belirtilmişti... (ABD uşağı bu pisliklerin Koltukları için satmayacağı hiçbir şey yok. d.d.com)

 

 
-ORTADOĞU-
 
İran, Bağdat yönetiminin isteği üzerine kapattığı IKBY sınırlarını geri açtığını duyurdu. Sınırların açıldığı bilgisi, "Erbil sınırların yönetimini Bağdat'a devretti" açıklamasının ardından geldi.
 
Bağdat’tan IKBY'nin sınır kapılarını teslim alma kararı
 
İran, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'yle (IKBY) olan iki sınırını açtığını duyurdu. Erbil ve Süleymaniye'ye açılan Tamarçin ve Pervezhan kapılarının bugünden itibaren tekrar kullanıma açıldığı belirtildi.
(foto, Hero Talabani ile Mesud Barzani, Kürt halkının sırtına 'kene' gibi yapışmış, Kürt halkını satarak geçinen, ihanetçi, satılık.. iki pislik. d.d.com)
 
İran'ın Erbil Konsolosluğu'ndan yapılan açıklamada, "Erbil ve Süleymaniye'yle geçişleri sağlayan Tamarçin ve Pervezhan sınır kapıları Irak hükümetinin isteği üzerine yeniden açılmıştır" denildi.
 
IKBY'nin 25 Eylül'de gerçekleştirdiği tartışmalı referandum öncesi İran, Bağdat'ın isteği üzerine sınırları kapatmıştı.
 
Dün yapılan açıkalamada IKBY'nin Türkiye ve İran'la olan sınır kapılarının kontrolünün merkezi yönetime teslim edilmesi kararı alındığı belirtilmişti.
 
02 Ocak 2018- Sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.