Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

WikiLeaks kurucusu Julian Assange'nin sosyal medya hesabı Twitter'den yapılan son paylaşımda karmaşık bir şifre kullanılıp 'Manidar' bir şarkıya bağlantı verilmesi, Kaçırılmış ya da Öldürülmüş Olabileceğine dair soruları beraberinde getirdi.

 

Julian Assange'ın dünyayla başlıca iletişim hattı olan Twitter hesabında son günlerde yaşananlar başına bir şey gelip gelmediği, hatta hayatta olup olmadığıyla ilgili soru işaretleri uyandırdı.

Tutuklanıp ABD'ye teslim edilmesi ihtimaline karşı 5 yıldır Ekvador'un Londra Büyükelçiliği'nde saklanan dünyaca ünlü 'hacktivist'in Twitter hesabından yapılan son paylaşımda karmaşık bir şifre kullanılması, kaçırılmış ya da öldürümüş olabileceğine dair soruları beraberinde getirdi. 

60 karakter ve bir rap şarkısı

Pazartesi yayımlanan mesajda 60 karakterli bir 'şifre' eşliğinde bir rap şarkısına bağlantı verildi.

Bağlamıyla ilgili bir açıklamaya yer verilmedi.

KGB'DEN ÇOK DOSYAM VAR, ONA GÖRE'

Şifre anahtarı, gelişigüzel rakam ve harflerden oluşuyor, bir verinin kilitlenmesini ve korunmasını sağlıyor. Assange'ın şarkı tercihi de komplo teorilerine vesile oldu.

M.I.A.'nın 'Paper Planes' isimli şarkısı ''Beni sınırda yakalayacak olursan adıma çıkarılmış vizelerim var'', ''KGB'den daha çok dosyam var, ona göre, bunlar yalan dolan değil'' gibi sözleri, 'korsan kafatasları ile kemiklerine' gönderme yapması, arka planda pek çok kez tabanca ve kasa sesi duyulmasıyla dikkat çekiyor.

TUHAFLIKLAR NOEL'DE BAŞLADI

RT'nin pazartesi ulaştığı Ekvador'un Londra Büyükelçiliği, Assange'ın sağlık durumuyla ilgili yorum yapamayacağını söyledi.

WikiLeaks kurucusunun Twitter hesabı, 22 Aralık'ta ''Bilgili kamu, yetkili kamudur ve özgür kamudur'' mesajını paylaşması sonrası Noel sabahı bir kaç saatliğine ortadan kaybolmuştu. Assange'ın kendi tarafından mı yoksa Twitter tarafından mı silindiği açıklanmayan sayfayı arayanlar, Twitter'ın hata mesajıyla karşılaşmıştı. 

ABD DENİZ KUVVETLERİ DE MÜDAHİL OLDU

Üstüne üstlük Noel günü ABD Deniz Kuvvetleri'nin resmi Twitter hesabından 'Julian Assange' yazılı bir tweet atılmıştı.

Daha sonra Assange'ın hesabı geri gelirken WikiLeaks de kurucusunun sağ salim olduğuna dair mesaj paylaşmıştı.

Kaynak, sputnik-T24-ajanslar

fb4e568623b5f8cf7e932e6ba7eddc0db9f42a712718f488bdc0bf880dd3 https://t.co/F0f5Gcsgeo
Julian Assange

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.