Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Almanya'da.. Sigmar Gabriel ile bir araya gelen Mevlüt Çavuşoğlu, düzenledikleri ortak basın toplantısında ilişkilerin yeniden eski seviyesine yükseltilmesi gerektiğini ifade ettiler. (tehlikeli Haberler yapıp, Tehlikeli Sorular sorduğumuzu biliyoruz ama, Tedbirimizi Aldık; Almanya da, herhangi bir Hastaneye yatmadan öleceğiz. d.d.com)

 

 

Haber başlığı; Çavuşoğlu; Almanya'ya ile, Görüş ayrılıklarını Paranteze Alalım  
 
REUTERS/ Ralph Orlowski
AVRUPA
 
Alman mevkidaşı Sigmar Gabriel ile görüşen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, her konuda hemfikir olmak zorunda olmadıklarını ancak bazen anlaşamadıkları konuları parantez içine alıp yola devam etmekte fayda olduğunu söyledi.
(El Kaide, El Nusra, ISIS-IŞID.. oyunlarında ŞAH; sadece ABD'dir! Aşağıdakiler figuranlar, basit bir Piyon'dur sadece. d.d.com)
Almanya'nın Goslar kentindeki tarihi Kaiserpfalz Sarayı'nda bir araya gelen Çavuşoğlu ve Gabriel, düzenledikleri ortak basın toplantısında ilişkilerin yeniden eski seviyesine yükseltilmesi gerektiğini ifade ettiler.
 
Antalya'da kısa bir süre önce mevkidaşıyla bir araya geldiğini hatırlatan Gabriel, "Geçen sürede olumlu gelişmeler oldu. Ekonomik anlamda ve tutuklu olan vatandaşların bir kısmı serbest bırakıldı"devil dedi.
 
Gabriel, "Her konuda hemfikir olmamız beklenemez. Ama ortak konular ele alındı. Örneğin Suriye ve Yemen'deki durumu ele aldık" açıklamasında bulundu.
 
'SİGMAR'IN SÖYLEDİĞİ GİBİ, HER KONUDA HEMFİKİR OLMAK ZORUNDA DEĞİLİZ'
 
Çavuşoğlu: Almanya ile ilişkilerde 2018 daha iyi bir yıl olacak
 
Bakan Çavuşoğlu da açıklamasında "Bugün bazı konularda görüş ayrılıklarımız var, hatta ilişkilerimizde tırmanma da oldu ama biz bunun diyalog yoluyla aşılabileceğine inanıyoruz. Karşılıklı anlayış, diyalog ve samimi işbirliği içinde ilişkilerimizi geliştirebileceğimize inanıyoruz" dedi.
 
Her konuda hemfikir olmak zorunda olmadıklarını ancak bazen anlaşamadıkları konuları parantez içine alıp yola devam etmekte fayda olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, şöyle devam etti:
 
"Örneğin bugün Türkiye'nin AB'ye üyelik süreci konusunda hemfikir olmak zorunda değiliz ama her iki tarafın da yararına olan Gümrük Birliği anlaşmasının güncellenmesi gibi konuları da aşmamız gerekiyor ve müzakerelere yeniden başlamamız sadece iki ülke için değil tüm Türkiye ve AB üyesi ülkeleri için kazan kazan anlayışıyla faydalı olan adımları atabiliriz. 
Almanya ile sadece NATO müttefiki değiliz. devil
 
Bugün DEAŞ'a karşı da yakın iş birliği içindeyiz. Bölgemizle ilgili konularda da tamamen görüş birliği içindeyiz. 
 
Suriye, Irak, Yemen, Libya ve diğer konularda Türkiye ile Almanya'nın görüşleri tamamen örtüşüyor. Her ikimiz de bölgenin istikrarı ve güvenliğini istiyoruz. Ayrıca bu sorunların yarattığı göç gibi insani konular var.
 
Bu konuda da Almanya ile bugüne kadar yakın iş birliği içinde olduğumuzu söyleyebilirimdevilve bu konuda da görece en duyarlı ülkenin Almanya olduğunu vurgulamak isterim."
 
06 Ocak 018- Sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.