Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Recep Tayyip Erdoğan, Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekâtı'na ilişkin olarak;
"Afrin'de teröristlerden 800 tanesinin işi bitti.Tabii akşama kadar bu sayı daha da artacak" dedi.
(bu site, benim, ABD/CIA, MİT... beni köpeklerinize öldürtmedikçe bu site susmaz! Gece saat 03'lerde, kapımı çaldırtıp, tehditler savurmayı bırakın! Beni öldürün. Halim Kar)
 
 
2019 seçimlerini de hatırlatan Erdoğan, "Sandıklar öyle bir patlamalı ki bunlar ne olduklarına pişman olmalılar" diye konuştu.
Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde konuşan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:
 
Sevgili gençler TÜGVA'nın kıymetli mensupları, değerli kardeşlerim, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Milletin evine, bu gazi mekana hoş geldiniz.
Bugün de Afrin'den hamdolsun, teröristlerden 800 tanesinin işi bitti, ila cehenneme zümera. Akşama kadar bu sayı daha da artacak.
 
Bizim  gerek Mehmetçiklerimizden gerek sivil gerekse ÖSO’dan 20 civarında 25 kadar şehidimiz var. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.
 
(hoftiden 'darbe' ve 'kahraman' ilan edilen piyasa malı,  lağım faresi,bir pislik. -Halim Kar) 
 
"15 Temmuz'da olduğu gibi gerektiğinde tanklar ve helikopterle ile mücadele edeceksiniz"
 
Sizlerden ricam kaldığınız yurtları adeta bir otel gibi görmeyin. Yurtlarınız birer eğitim öğretim kurumudur. Böylece orada size verilen hizmetlerden netice alalım. Gün çalışma günüdür. Okulda kütüphanede çalışma günüdür.
 
15 Temmuz'da olduğu gibi  gerektiğinde tankların, uçakların, helikopterlerin karşısında mücadele edeceksiniz. Bölücü terör örgütünün çukur eylemlerinde olduğu gibi yüreğiniz, bileğiniz ile mücadele edeceksiniz. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarında olduğu gibi kabus olup teröristlerin üzerine çökerek mücadele edeceksiniz. 
 
"İnşallah beraber gideceğiz"devil
 
('Reis bizi Afrin'e götür' sloganları üzerine) İnşallah beraber gideceğiz. Gerekirse beraber gideceğiz.
 
"Kafe değil kıraathane diyelim" 
 
Gençlerimizin eğitim öğretimden iş hayatına, spordan aileye kadar tüm meseleleri ile yakından ilgilenmek üzere kurulan vakfımıza çalışmalarında Rabbim'den muvaffakiyet diliyorum. Burada bir kitap kafe denmiş ama ben kıraathane diyelim diyorum.
(bu resim ve haber, TC gazetelerinde çıkan RTE'nin açıklamalarıdır. d.d.com)
Kafe bizim değil. Kıraathanesi ile yürüttüğü projelerle, yayınları ile her geçen gün daha da büyüyen TÜGVA çatısı altındaki tüm kardeşlerime buradan selamlarımı iletiyorum.
 
"Hedeflerimize uygun bir eğitim sistemi kurma çabasındayız"
 
Çeyrek milyon gencimize ulaşılmış olması elbette önemlidir. Yapılacak daha çok iş olduğunu görüyorum. Türkiye'nin 30 yaşın altında 38 milyonun üzerine nüfusu bulunan bir ülke olarak geleceğine ümitle bakması bu nüfusu donanımlı şekilde yetiştirmesi ile mümkündür. Gençlerimize iyi bir eğitim ve öğretimle birlikte, manevi bir iklim de sunmamız gerekiyor.
 
Ruhsuz beden nasıl cesetten ibaretse, gönül dünyası ihmal edilmiş gencimizin eğitim öğretimi de sadece maddi bilgilerle sınırlıdır. Toplumların hedeflerine ulaşabilmeleri için bu iki hususun birlikte inşa edilebilmeleri şarttır. Tek kanatla uçulamayacağı gibi burada da istenilen neticeye varılamamıştır.
 
(Foto, Afganistan'da adı, bir numaları katil ve işkenceci olarak çıkmış, Gudbettin Hikmetyar'ın dizinin dibine  ve eteklerine yapışmış ve fotograf çektiriyor RTE iti.d.d.com)
 
Biz 15 yıldır zihniyeti değiştirerek hedeflerimize uygun bir eğitim öğretim sistemi kurmanın çabası içindeyiz. Hedeflerimizin tamamına henüz ulaşamadık. Önümüzdeki dönemde önceliklerimizin başına, sadece eğitim demiyorum, eğitim öğretim sistemimizin ruhunu milletimizin hedeflerine uygun hale getirmeyi koyduk.
 
Bunlar birbirinden ayrılamaz. Eğitim, öğretim. Bu konuda en büyük desteği TÜGVA gibi sivil toplum kuruluşlarımızdan bekliyoruz.
 
"Her iki örgütü çökertmeyi başardık"
 
Vakıf faaliyetleri, sivil toplum çalışmaları bir gönül işidir. Çok ciddi gayret, fedakarlık gerektirir. Vakıf geleneğimizi çok daha kapsamlı bir sivil toplum müktesebatına dönüştürüyoruz.
(bu seferde, Fethullah Gülen'in yanıbaşında foto çektiriyor ama FT, yüzüne bile bakmaya bile gerek görmeden, RTE zübüK'üne cevap verirken)
 
Bu süreçte, sivil toplum faaliyetleri, eğitim öğretim konularında en büyük darbeyi terör örgütlerinden aldık. Bölücü terör örgütü ile onun güdümündeki yapılar, özellikle gençlerimizi hedef almışlardır. FETÖ'nün de hedefinde gençlerimiz, en başta yer almıştır. Her iki örgütü de çökertmeyi, ülkemize verdikleri zararları bir noktada kesmeyi başardık.
 
Bu mücadele sırasında altın değerinde nice gencin terör örgütlerinin saflarında heba oluşuna da yüreğimiz yanarak şahit olduk. Şu saatten sonra terör örgütlerine kaptıracağımız her bir gencimizin vebali bizim ve sizin üzerinizedir. Onun için duramaız.
 
TÜRGEV'in yurtlarını da, sizleri birer evladım olarak görüyorum.smiley Sizden benim özellikle ricam şudur, kaldığınız yurtları adeta bir otel gibi görmeyin. Yurtlar da sizin birer eğitim, öğretim kurumunuzdur.
 
Ülkemizin önünde yepyeni bir dönemi hep birlikte açacağız. Gençlerimizin istikameti demek, Türkiyemizin istikameti demektir."
 
01 Şubat 2018- T24

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.