Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD Savunma Bakanlığı, "sınırsız menzilli" füzeye sahip olduklarını açıklayan Rusya lideri Putin'e yanıt verdi: Tam olarak hazırlıklıyız.  (2. dünya savaşından bu yana, darbelerle, işgallerle, biyolojik silahlarla, zehirli gıdalarla... ABD'nin katlettiği insan sayısı en az; 'Bir Milyar!' d.d.com)
 
 
 
(Tarih çarpıtıcılarının, sahtekarca propopagandalarına kapılmamanız için Hatırlatırız;  2. dünya savaşı '8 Mayıs 1945'te Nazilerin kayıtsız-şartsız teslim olmasıyla fiilen bitti, ama ABD faşistleri, Japonya bile teslim olmasına rağmen kabul etmedi, dünyaya gücünü-vahşetini göstermek için '6 ve 9 ağustos 1945', Hiroşima ile Nazgasaki'ye Atom bombası atarak, anında, en az 'Yarım Milyon' insanı (bebek-çocuk, kadın, yaşı erkek... demeden)  katletti. d.d.com)
 
Haber, aşağıda:
Pentagon'dan Rusya'ya: Hazırlıklıyızdevil
 
Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin'in, "sınırsız menzilli" füze geliştirdiklerine dair açıklamasına ABD'den tepki geldi.
 
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Dana White, "Putin'in açıklaması bizim için sürpriz değil. Ancak Amerikan halkı emin olsun ki, biz tam olarak hazırlıklıyız" dedi.
 
Putin Perşembe günü Rus milletvekili ve senatörlerin önünde yaptığı konuşmada, Rusya'nın "sınırsız menzile" sahip kıtalararası balistik füzeye sahip olduğunu açıklamıştı.
 
Putin Rusya'nın "sınırsız menzile" sahip kıtalararası balistik füzeye sahip olduğunu açıklamıştı
 
Söz konusu füzenin "yüksek hız ve manevra kabiliyetine" sahip olduğunu ve dünyadaki "hiçbir savunma sistemi tarafından engellenemeyeceğini" belirten Putin, bu yüzden yeni silahlarının "yenilemez" olduğunu öne sürmüştü.
 
Pentagon sözcüsü White, "Güvenilir ve caydırıcılığı olan nükleer gücümüzü elimizde bulundurduğumuzdan emin olmalıyız. Şundan da eminiz ki bu ulusu ne pahasına olursa olsun savunmaya hazırlıklı ve hazırız" diye konuştu.
 
Putin'in açıklamaları ABD Dışişleri Bakanlığının da gündemindeydi. Bakanlık sözcüsü Heather Nauert;
 
Putin'in konuşması sırasında yayınlanan videoyla ilgili "ABD'ye yönelik nükleer saldırının tasvir edildiği bir animasyon video son derece talihsiz olmuştur" dedi. Nauert, bunu sorumluluk sahibi bir uluslararası devletin davranışı olarak görmediklerini söyledi.
 
AFP,/GY,ÖA
 
© 02 Mart 2018-Deutsche Welle Türkçe

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.