Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

d.d.com: Moskova için, ABD ile Suriye'de kapışmak, 'deplesmanda' oynamak gibi oldu artık. Bütün kartlarını Tüketti, Esad'ı da 'kurtarayım' derken, daha derin bir Pohun içine batırdı, ABD uşağı ülkeler tarafından Çepeçevre kuşatılmasına, ABD'nin de Suriye'ye tamamen yerleşmesine yol açtı. 

 

 

Suriye'de olası bir savaşı Moskova sürdüremez,kaldıramaz, lojistik desteğini bile harekete geçiremez, çünkü Suriye, Ukrayna gibi 'sınır komşusu' değil Moskova'nın...
 
ama, Orta Doğu'da ABD'nin artık hem Onlarca tam teşekkülü Askeri ÜS'leri  var, hemde, başta İsrail, TC, Suudi Arabistan, Irak, Ürdün, olmak üzere Lübnan' devlet kademesinde bile açık destekçileri var...(BM-AB'yi, NATO'yu saymıyoruz bile)
 
Şunu söylemeye çalışıyoruz, böylesi bir kapışmada Moskova'nın yanında Kimse yok, kör-topal yürüyen İran dışında... 
 
Putin artık kendini ya ABD'nin merhametine bırakcak, ABD ne verirse onunla idare edecek, yada aptalca bir Savaşa girip (ki, bunu kesinlike göze alamaz) herşeyden mahrum olacak... 
 
Bundan sonra olacaklar şu muhtemelen, Esad öldürülecek, Putin'de ülkesine gidecek, ABD oraya gelene kadar bekleyecek... gidişat bu...
 
Fakat, Putin'in şöyle bir 'şansı' ortaya çıkabilir; Malkom X, 'aptalları ve çocukları tanrı korur' demişti, yani, Putin'in işi Tanrıya kalmış durumda.... -d.d.com-
 
Şimdi haberi alalım buraya
...............
Sputnik/ Rusya: ABD, Suriye’de Rus ordusunu vurursa Derhal karşılık veririz 
 
Rusya Federasyon Konseyi Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Yevgeniy Serebrennikov, ABD’nin Suriye’de Rus ordusunu vurması halinde derhal karşılık vereceklerini söyledi.
 
Sputnik’e konuşan Serebrennikov, ABD’nin Duma kentinde olduğu iddia edilen kimyasal silah saldırısına karşılık hava saldırısı yapması beklendiğinden, Rusya’nın Suriye’deki Hmeymim hava üssü ve Tartus donanma üssünün yanı sıra Rus askerlerinin sıkı bir şekilde korunduğunu belirtti.
Serebrennikov;  "Daha önce Savunma Bakanlığı’mızın da belirttiği gibi, Hmeymim ve Tartus’taki Rus askeri üsleri sıkı bir koruma altında. ABD’nin olası bir hava saldırısı durumunda askerlerimizin hayatları tehlikede olmayacak. ABD’nin bunu anladığını düşünüyorum. Böyle bir şeye izin vermeyeceğiz, zira aksi takdirde Rusya olarak derhal yanıt vereceğiz. Rusya Genelkurmay Başkanlığı da bunu belirtti" ifadelerini kullandı.
 
Basında geçen hafta Suriye hükümet güçlerinin Duma kentinde klorin kullandığı bir kimyasal saldırı gerçekleştirdiği ve 70 kişinin öldüğü iddia edilmişti. ABD, bu saldırıdan Şam’ı suçladı ve buna karşılık vermek için olası adımları düşündüğünü açıklamıştı.
 
Rusya daha önce birçok kez Suriye’de militanlar tarafından kimyasal silah kullanımıyla ilgili provokasyonların düzenleneceğini ve saldırıdan Şam’ın suçlu olduğu bahanesiyle ülkede bombardıman gerçekleştirilmesinin planlandığını vurgulamıştı.
 
11 Nisan 2018- Sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.