Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD, dünyanın en büyük soya ve soya yağı üreticisi. ABD'de üretilen soyanın tamamı GDO'lu. Dahası ABD, kansere ve kalp hastalıklarına yol açtığı bilinen GDO'lu yağ hammaddesi kolza ve kanola üretiminde de dünyada ön sırada yer alıyor....

 

 

 

Türkiye, artık Bosna Hersek'ten gümrük vergisi olmaksızın, domuz, at, eşek etleri ile birlikte Kanserojen şeker” diye olarak da bilinen Nişasta bazlı şeker ürünleri (NBŞ) fruktoz ve glikoz ithal edecek.

 

Bakanlar Kurulu'nun 05/03/2018 tarihinde aldığı karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da imzalandıktan sonra, dün 30388 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlülüğe girdi.

İşte o karar:

GÜMRÜK DUVARLARI KALDIRILDI

Resmi Gazete'de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, Bosna Hersek'ten 2018 yılında vergisiz tarım ve hayvan ürünleri, tarifeli kontenjanla ithal edilecek.

Bosna Hersek'ten bu yıl ithal edilecek 20 bin ton NBŞ için gümrük duvarları tamamen kaldırılırken, NBŞ ile birlikte yaygın olarak kullanılan ve sağlığa zararlı olduğu uyarıları yapılan suni balın ithalatının önünün açılması da dikkat çekti.

İşte karara göre, ithal edilecek bazı ürünler ve miktarları:

12 Nisan 2018-Odatv.com

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.