Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

-Müzakereye konu olacak öneriler arasında en hassas ve zorlu başlığı terörle mücadele mevzuatı oluşturuyor- -AB, ifade özgürlüğü boyutunu öne çıkarmış...   (Kürdler, azınlıklar, TC ve RTE'nin teröründen inim inim inlerken, Hangi Terör'den bahsediyor bunlar? Avrupa buysa, ABD'nin en büyük pezevengi sizsiniz AB!.. Bizim ki de 'ifade özgürlüğü!' d.d.com)

 

 

Vize muafiyetine ilişkin toplantı 31 Mayıs'ta Ankara'da.devil
 
Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasında vize muafiyetine ilişkin olarak yapılması planlanan ancak aylardır sürüncemede kalan toplantı 31 Mayıs'ta Ankara'da gerçekleştirilecek.
 
Hürriyet'ten Güven Özalp'in haberine göre AB Komisyonu, Türkiye'nin toplamda 72 olan vize muafiyeti kriterlerinden henüz yerine getirilmeyen yedisi için 7 Şubat’ta ilettiği önerileri masaya yatıracak heyeti haftaya gönderiyor. 
Teknik yönü ağır basacak toplantı, 31 Mayıs’ta Ankara’da yapılacak. Heyete, AB Komisyonu Göç ve İç İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Simon Mordue başkanlık edecek.
 
AB Komisyonu, Türkiye tarafından sunulan belgede bazı değişiklikler yapılmasını istiyor. Türkiye’nin ise sunduğu belgeye ilişkin tutumunda şu ana kadar bir değişiklik yok.
 
AB, TAAHÜTLERLERDE ADIM ATILMASINI BEKLİYORwink
 
AB’ye sunulan belgede ‘ifade özgürlüğü’ne ilişkin taahhütlerde bulunulmuştu. Ancak AB’nin bu konuda daha net bir yaklaşım ve bazı değişiklikler talep etmesi bekleniyor. 
 
(seçimler var üç hafta sonra, 'yeni hükümet kurulablir' ve yeni Hükümeti, seçimler sonucunu beklemeleri gerekirken, bunlar 'garantiyi' RTE'den bekliyorlar, çünkü, seçimleri CIA'nın ve kendilerinin yönlendirdiğini ve RTE itinin başta kalacağını hem biliyor, hemde açık destek vermek için geliyorlar... d.d.com)
 
Türkiye, kişisel verilerin korunmasına yönelik yasayı AB standartları dikkate alınarak gözden geçireceği taahhüdünde de bulunmuştu. AB’nin bu konuda da şüpheleri var. 
 
AB polis teşkilatı Europol ile operasyonel işbirliği anlaşması imzalanması, yolsuzlukla mücadele, suç bağlantılı konularda işbirliği ve Geri Kabul Anlaşması’na (GKA) gibi başlıklar da müzakere konusu olacak.  
 
27 Mayıs 2018-gazeteduvar.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.